Melngaiļskolas bigbends no 18.līdz 23.jūlijam Orhūsā (Dānija) "Eiropas kultūras galvaspilsēta 2017" piedalījās pasaules mēroga starptautiskā džeza mūzikas festivālā.

Liepājas delegācija bija vienīgā, kas festivālā pārstāvēja Latviju, informē PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV).

Šajās dienās bigbends piedalījās meistarklasēs pie Orhūsas džeza orķestra mūziķiem, kā arī nospēlēja divus koncertus – pirmais bija 19.jūlijā Orhūsas Karaliskās akadēmijas kamerzālē. Koncertā "4 x /International Big Band Battle" piedalījās četri jauniešu bigbendi, savukārt otrajā koncertā (22.jūlijā) papildus uzstājās arī apvienotais visu jauniešu bends, kas  atskaņoja trīs skaņdarbus, kuri tika apgūti meistarklašu laikā. Koncertu noklausījās aptuveni 700 klausītāju.

Paralēli meistarklasēm, jauniešiem bija iespēja bezmaksas apmeklēt pilsētā notiekošos koncertus, kā arī piedalīties atklātajos "Jam Session". Kopā ar profesionālajiem mūziķiem galvenajā "Late Night Jazz Jam" uzstājās arī Melngaiļskolas bigbenda vadītājs Jānis Ivuškāns.
"Jau tajā mirklī, kad saņēmām uzaicinājumu piedalīties šajā grandiozajā pasākumā, likās, ka no profesionālā viedokļa būs ļoti interesanti un vērtīgi. Bet, tikai tajā mirklī, kad ieradāmies Orhūsā, tā pa īstam sapratu pasākuma lielumu un nozīmīgumu. Mēs – mazās Liepājas bigbends bijām starp pasaules līmeņa džeza māksliniekiem," iespaidos dalās LMMDV projektu vadītāja Irita Kalēja.

Džeza mūzikas festivāls ar neskaitāmiem koncertiem norisinājās Orhūsas dažādās vietās un apmeklētāji varēja baudīt dažādus mūzikas stilus – svingu, modernismu, blūzu, avangardu, klasiku, elektroniku, latino, džezu bērniem utt.

Pasākuma ietvarā tika organizēta jauniešu bigbendu džeza nometne "Global Jazz Explorers Symposium". Pēc atlases (jau iepriekš tika nosūtīta Melngaiļskolas bigbenda mājas lapas adrese, ieraksti un CV) bigbends no Liepājas bija viens no četriem laimīgajiem, kas saņēma uzaicinājumu piedalīties šajā pasākumā. Līdz ar Melngaiļskolas bigbendu, nometnē piedalījās arī "Delft Junior Bigband" un "Codarts Young Talent Bigband" no Nīderlandes, kā arī "Jysk Talent Big Band" no Orhūsas Karaliskās Mūzikas akadēmijas.

"Uzreiz piebildīšu, ka līmenis visiem bendiem bija ļoti, ļoti augsts. Mēs esam mūzikas vidusskolas bigbends un gadu ziņā bijām paši jaunākie. Bet, jāatzīst, ka profesionāli esam uz pareiza ceļa un ļoti labā līmenī," paskaidroja I.Kalēja.

Dalība džeza mūzikas festivālā bija iespējama pateicoties Kultūras ministrijai.