Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija (VKPAI) atkal izsludinājusi atklātu konkursu uz Kurzemes reģionālās nodaļas valsts inspektora un šoreiz arī nodaļas vadītāja amatu.

Līdz pērnajam septembrim valsts inspektora amatā strādāja liepājnieks Uldis Maisiņš, kur amata pienākumus sāka pildīt 2013.gada sākumā, nomainot ilggadējo inspektori Ingrīdu Vizi. Pēc Maisiņa aiziešanas no darba inspekcija izsludināja konkursu un darbā tika pieņemta Līga Akermane. Šobrīd  VKPAI Kurzemes reģionālajā nodaļā strādā pavisam četras valsts inspektores: bez Akermanes arī Anda Lase, Baiba Ekere un Jana Mikuļska, kā arī nodaļas vadītāja-galvenā valsts inspektore Ilze Svilpe.

Jautāta par iemesliem, kāpēc atkal tiek meklēts inspektors un šoreiz arī jauns nodaļas vadītājs, Ilze Svilpe portālam atbildēja, ka “katram ir savi iemesli”. Savukārt inspekcijas Juridiskās daļas vadītāja Baiba Valentinoviča portālam sacīja, ka pašreizējā nodaļas vadītāja pieņēmusi “jaunus izaicinājumus”.

VKPAI konkursu izsludinājusi 20.maijā, un pretendenti gan uz valsts inspektora, gan nodaļas vadītāja amatu savus pieteikumus var iesūtīt divdesmit dienu laikā pēc šī datuma.

Inspektora amata pretendentiem izvirzīta virkne prasību, tajā skaitā augstākā izglītība arhitektūrā, vēsturē vai mākslas vēsturē; vismaz divu gadu darba pieredze ar kultūras mantojumu saistītā jomā, izpratne par kultūras mantojuma mūsdienu saglabāšanas filozofiju; labas vismaz divu svešvalodu zināšanas; B kategorijas autovadītāja tiesības; zināšanas un izpratne par kultūras pieminekļu saglabāšanu; spējas ātri uztvert un novērtēt kultūras pieminekļu tehnisko stāvokli un apdraudējumu un citas (vairāk sk. šeit).

Savukārt pretendentiem uz Kurzemes reģionālās nodaļas vadītāja-galvenā valsts inspektora ierēdņa amatu bez jau pieminētajā prasībām izvirzīts arī nosacījums, ka jābūt vismaz divu gadu darba pieredzei valsts pārvaldē vai pašvaldībā ar kultūras mantojumu saistītā jomā un vēlama pieredze vadošā amatā.

VKPAI Kurzemes reģionālās nodaļas sēdeklis atrodas Kuldīgā, Baznīcas ielā 9. Jautāta, vai nebūtu lietderīgi atjaunot valsts inspektora sēdekli arī lielākajā Kurzemes pilsētā Liepājā, Svilpe portālam sacīja, ka tas esot jājautā inspekcijas vadītājam Jurim Dambim, bet, viņasprāt, inspektora fiziska klātbūtne katru dienu nav nepieciešama. “Tas ir tikai darba organizācijas un plānošanas jautājums,” uzskata Svilpe, kura arī pati nolēmusi atstāt amatu.