No 27. līdz 31. martam Liepājā un tiešsaistē notiks kustīgam attēlam veltīts festivāls "Update", portālu informēja rīkotāju pārstāve Maija Demitere. Festivāla aktivitātes ir paredzētas jaunajiem māksliniekiem, ikvienam, kam interesē māksla un tehnoloģijas, filmu un animācijas tehnikas un tehnoloģijas, kā arī tiem, kas vēlas pamēģināt ko jaunu. Visas festivāla aktivitātes ir bez maksas. Taču tāpēc, ka festivāla aktivitātes vada ārzemju eksperti, tās notiks angļu valodā.


Festivāla "Update" ietvaros notiks darbnīcas, meistarklases, filmu skates un performances. Darbnīcu dalībnieki apgūs scenārija rakstīšanu un paņēmienus spriedzes veidošanā, video lomu aktīvisma mākslā, mākslīgā intelekta izmantošanu animācijā, zaļā ekrāna iespējas un specefektu veidošanu, skaņas celiņa veidošanu filmai. Nedēļas ietvaros būs arī plaša vakara programma, piedāvājot skates, meistarklases un performances ikvienam interesentam.


Pilna festivāla programma un iespēja reģistrēties festivāla mājaslapā.Publisko pasākumu programma:

Filmu skate un performatīva lekcija
Pirmdiena, 27. mMartā, no pulksten 17 kultūras namā Wiktorija (Graudu iela 36/38, Liepāja).


Ar performatīvu lekciju uzstāsies nīderlandiešu mākslinieks Denijs Plogers (Dani Ploeger), kura prakse pēdējos gados saistīta ar krīzes skartajām teritorijām.


Filmu skates programmā – Denija Plogera filma "Kulti" (The Cults), Liepājas Universitātes studentu dokumentālās un mākslas īsfilmas, Ķelnes mediju mākslas akadēmijas studentu animācijas, starptautiskā studentu sadarbības projekta "You+Me" rezultātu skate.

Meistarklase "3D modelēšana VR"
Otrdien, 28. martā, no pulksten 17 līdz 19 Mākslas pētījumu laboratorijā, MPLab (Kūrmājas pr. 13 pagrabstāvā, Liepāja)


Meistarklases dalībnieki apgūs, kā veidot 3D modeļus, objektus un tēlus izmantojot virtuālās realitātes (VR) instrumentus. Šis paņēmiens ir intuitīvs, pat rotaļīgs, dalībniekiem nav nepieciešamas specifiskas datorprasmes vai iepriekšējas zināšanas 3D vai kādā citā modelēšanā.


Meistarklases sākumā notiks 30 minūšu ievadlekcija un apmācība, kā izmantot VR instrumentus un kontrolierus. Pēc tam dalībnieki, meistarklases vadītāju pavadībā, izmantojot VR brilles un kontrolierus, varēs veidot katrs savu vai visi vienu objektu virtuālā telpā. Meistarklasi vadīs: Rohirs Jupains (Rogier Jupijn) un Agnese Damberga.

Meistarklase "Mašīnmācīšanās pamati radošām industrijām"
Trešdien, 29. martā, no pulksten 17 līdz 19 tiešsaistē (jāreģistrējas mājas lapā, lai saņemtu Zoom saiti)


Meistarklasē tiks sniegts ieskats mākslīgā intelekta (AI) instrumentos un paņēmienos. Meistarklase piedāvās zināšanas "vieglā valodā", un tās mērķauditorija ir visi, kam ir interese par AI, īpaši jaunie mākslinieki, mākslas jomas studenti. Meistarklasi vadīs: Mārtiņš Dāboliņš.

Meistarklase "Radošums caur improvizāciju un rotaļu"
Ceturtdien, 30. martā, no pulksten 17 līdz 19 tiešsaistē (jāreģistrējas mājas lapā, lai saņemtu Zoom saiti)


Meistarklases dalībnieki dosies pašizziņas ceļojumā, cenšoties atklāt, kā pārvarēt tās robežas, kuras esam izveidojuši sev paši. Meistarklases vadītājs stāstīs arī par saviem mākslas un pētniecības projektiem, dalīsies pieredzē par savu mākslas un pētniecības praksi. Meistarklasi vadīs: Tobins Ašers (Tobin Asher).

Audiovizuālas performances un darbnīcu rezultātu izstāde
Piektdien, 31. martā, Mākslas pētījumu laboratorijā, MPLab (Kūrmājas pr. 13 pagrabstāvā). Ieeja no pulksten 19.


"Update" noslēgumā publikai tiks piedāvāta unikāla audiovizuāla performance "Nejaušas tikšanās" jeb "Random Encounters", kas ir īpaši festivālam tapis sadarbības projekts starp eksperimentālās mūzikas apvienību "Nejauši" (Roberts Dinters, Valdis Skarevičs) un franču performaču mākslinieku grupu "Live Animated Orchestra" (Marie-Anne Bacquet, Stéphanie Cadoret).


Performances sākums ap pulksten 20.


Mākslas pētījumu laboratorijas (MPLab) telpās būs skatāma arī nedēļas laikā tapušo darbnīcu rezultātu pop-up izstāde.

"Update" organizē Liepājas mediju mākslinieku biedrība "ASTE" (https://aste.gallery) un Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija (MPLab, https://mplab.lv). "Update" tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstu.

Saziņai: Maija Demitere (maija.demitere@gmail.com, +37129948430).