Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Liepājas biznesa inkubators uzsākuši unikālu sadarbību.

LMMDV direktore Inga Auziņa un inkubatora vadītājs Atis Egliņš-Eglītis septiņiem LMMDV absolventiem izlaiduma ceremonijā pasniedza apliecinājumu viņu kvalifikācijas darbu augstai komercializācijas pakāpei un tam, ka darbi atbilst vismaz pirmsinkubācijas līmenim un idejai. Šāds apliecinājums ir unikāla iespēja absolventiem pārvērst ideju par biznesa iespēju.

Šādus apliecinājumus saņēma Rolands Cibis par vīriešu tērpu kolekciju "District", Valters Krētainis par paliegierīci rāpošanai "Solis pa solim", Krišjānis Zomerfelds par velosipēdu statīvu "457", Ģirts Toms Klampis par šūpuļkrēslu "Švunka", Laura Drulle par apaviem ar kartona zolēm "Slidas vasarai" un Jekaterina Zaremba par sporta paklājiņu "Ienes dabu sevī".

"Mēs gribam novērst šķēršļus jauna biznesa attīstībai, padarīt to pieejamāku. Tas ir – finansējuma pieejamība un zināšanas par uzņēmējdarbību un vadību. Sadarbība ar Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu ir vieni no pirmajiem soļiem, ko speram, lai veidotu Liepāju par draudzīgu vidi jaunajiem uzņēmējiem un palīdzētu ideju attīstībai," norāda Atis Egliņš-Eglītis.

Ikvienam šī gada LMMDV absolventam tiek dota iespēja izmantot "Absolventa iespēju komplekta" piedāvātās priekšrocības:

– Izmantot LMMDV mācību līdzekļus (inventāru, aprīkojumu, mācību telpas, piekļuvi bibliotēkas un fonotēkas fondiem (notis, grāmatas, skaņu ieraksti)) divus gadus pēc skolas absolvēšanas viena prototipa (mākslā/dizainā), skaņu ieraksta (mūzikā) izveidei savas uzņēmējdarbības uzsākšanai – minētos resursus ļauts izmantot tikai LMMDV telpās, iepriekš saskaņojot;

– Saņemt zinošu LMMDV pedagogu konsultatīvu atbalstu;

– Apmeklēt LMMDV meistarklases un vieslekcijas;

– Sadarboties ar Liepājas Biznesa inkubatoru (LBI) savas uzņēmējdarbības sākšanai.

– Piedalīties Erasmus+ mobilitātes projektos gadu pēc LMMDV absolvēšanas;

"Skola mērķtiecīgi strādā ne tikai pie audzēkņu izglītošanas,jaunu pasniedzēju piesaistes bet arī domā kā absolventiem palīdzēt veiksmīgāk uzsākt darba gaitas, lai iegūtā kvalifikācija un prasmes noderētu Liepājas, Latvijas attīstībai. Ir atrasta unikāla iespēja sadarboties, lai izcilie skolas absolventi pēc diploma iegūšanas spētu savas idejas un sapņus pārvērst pelnošā uzņēmējdarbībā. Liepājas Mūzikas mākslas dizaina vidusskola ir vienīgā skola Latvijā, kurā šobrīd šāda iespēja ir realizēta," skaidro LMMDV direktore Inga Auziņa.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Biznesa inkubatori tiek finansēti ERAF projekta "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros.