Ministru kabinets apstiprinājis Kultūras ministrijas organizētajos konkursos uz Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA), Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) un Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) padomju locekļu amatiem izraudzītos kandidātus, ziņo aģentūra LETA. Viņu vidū ir arī koncertzāles "Lielais dzintars" valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons.


Kā aģentūru LETA informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale, katrā no trīs kultūras augstskolu padomēm strādās divi valdības virzīti locekļi, kuru pilnvaru termiņš noteikts uz nākamajiem četriem gadiem.


Darbam JVLMA padomē kopā ar Helēnu Demakovu apstiprināts arī koncertzāles "Lielais dzintars" valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons.


Tomsons absolvējis LKA, iegūstot humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslās. Tomsons ir Kurzemes koncertzāles "Lielais dzintars" valdes priekšsēdētājs, iepriekš bijis Valsts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" izpilddirektors, vairāku augstskolu vieslektors un starptautisku mūzikas festivālu koordinators. 2020.gadā Liepājas pilsētas dome Tomsonu apbalvojusi ar "Gada Liepājnieks 2020" titulu.


Savukārt Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) padomē strādās bijušais liepājnieks Atis Egliņš-Eglītis, kurš vadībzinību maģistra grādu izglītības vadībā, kā arī otrā līmeņa augstāko profesionālo izglītību – vēstures un sociālo zinību skolotājs ieguvis Liepājas Pedagoģijas akadēmijā, bija arī šīs augstskolas Studentu padomes valdes priekšsēdētājs un docētājs. Egliņš-Eglītis ir Latvijas Pašvaldību savienības Izglītības un kultūras komitejas vadītāja vietnieks, Cēsu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks, atbildīgs par kultūras jomu pašvaldībā. Egliņš-Eglītis iepriekš bijis Cēsu pašvaldības Administrācijas vadītājs, Attīstības un būvniecības pārvaldes vadītājs un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Liepājas Biznesa inkubatora vadītājs, Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūras pārvalde" Starptautisko sakaru un kultūrpolitikas projektu vadītājs, docētājs vairākās augstskolās.