Pēc Irliepaja.lv lūguma Kultūras pārvalde sniedza sīkāku informāciju par šā gada kultūras projektu konkursā finansējumu ieguvušajiem projektiem.

Jau vēstīts, ka Kultūras pārvaldes šā gada kultūras projektu konkursā bija iesniegti 63 pieteikumi, no kuriem līdzfinansējumu piešķīra 18 projektiem. Piešķirtā līdzfinansējuma kopējais apmērs ir 40 tūkstoši eiro.

Par līdzfinansētajiem projektiem irliepaja.lv pastāstīja pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns, kā arī projektu iesniedzēji.

1600 eiro piešķirti biedrības "Liepājas radošo industriju klasteris" projekta "Starptautiskas rezidences "Creative Freespace. Liepaja context" īstenošana".

Biedrību "Liepājas radošo industriju klasteris", vēl būdams Liepājas Kultūras pārvaldes starptautisko sakaru un kultūrpolitikas projektu vadītājs, pirms trim gadiem izveidoja Atis Egliņš-Eglītis, un šobrīd tā apvieno ap divdesmit biedru.

irliepaja.lv pastāstīja Egliņš-Eglītis, rezidence "Creative Freespace. Liepaja context" tiek rīkota ciešā saistībā ar Kuldīgas mākslinieku rezidenci, kura darbojas jau vairākus gadus.

"Creative Freespace. Liepaja context" plānota piecu dienu garumā, no 11. līdz 15.jūnijam, un tajā strādās divdesmit dalībnieku no Latvijas un Lietuvas.

"Dosim iespēja pašiem pieteikties un būs arī uzaicinātie dalībnieki – studenti, pētnieki, pārstāvji no jaunuzņēmumiem, ārējie eksperti. Gribam uzaicināt arī kādu Venēcijas biennāles koordinatoru, jo rezidences ideja radās, iedvesmojoties no Venēcijas biennāles," pastāstīja Egliņš-Eglītis.

Rezidences dalībnieku uzdevums būs izpētīt jeb "izskenēt" piecas konkrētas telpas vai vides un izstrādāt priekšlikumus to attīstībai, kā arī tajās iespējamo norišu programmai.

"Šīs vietas nav tukša telpa – tā var būt "Lielā dzintara" zāle "Civita nova", kur tajā laikā būs skatāma Latvijas dizaina gada balvas izstāde, tās var būt Dārza ielas kvartāla telpas, plānojam apskatīt arī kādu virtuālu vietni, piemēram, Liepājas domes jauno mājaslapu – cik tā ir atvērta komunikācijai, dialogam."

Trīs reizes par 3000 eiro saņēmusi Melngaiļskolas atbalsta biedrība par saviem projektiem. Tie ir "Jam Session džeza mūzikas vakari", "Starptautiskas meistarklases mūzikā" un "Liepaja Lake Music koncertu realizācija".

"Jam Session džeza mūzikas vakari" jau kļuvuši par tradīciju, bezmaksas koncerti kopš 2017. gada februāra otrdienu vakaros reizi mēnesī izskanēja "Lielā dzintara" pirmā stāva mākslas telpā "Civita nova".

Jam Session – džeza mūzikas improvizācijas brīvā gaisotnē. Vispirms 50 minūšu koncerts ar kādu pieaicinātu viesmākslinieku un Liepājas Mākslas, mūzikas un dizaina vidusskolas (LMMDV) skolotāju pavadošo ritma grupu, otrajā daļā – brīvās improvizācijas, kur ikviens var pievienoties ar savu mūzikas instrumentu vai balsi. Katrā Jam Session reizē tiek uzaicināts arī kāds Latvijā, Eiropā atzīts džeza mūziķis.

Muzikālo vakaru apmeklētājiem tā ir iespēja labāk iepazīt džeza mūziku, izglītoties šajā jomā un iepazīt Latvijā un Eiropā pazīstamus māksliniekus.

Projekts "Starptautiskās meistarklases mūzikā" tiks īstenots no šā gada 1. maija līdz 2019. gada 28. februārim LMMDV. To ietvaros – meistarklases stīgu instrumentu spēlē, meistarklases un koncerts džeza mūzikā, Džeza mūzikas nedēļa. Ar Melngaiļskolas bigbendu tiks iestudēta džeza mūzikas koncerta programma.

Savukārt projekts "Liepaja Lake Music koncertu realizācija", kas aizsāksies maijā, ir popmūzikas koncerti, kas notiek uz plosta Tirdzniecības kanālā vidū. Tajā ritma grupas pavadījumā muzicēs solisti Ralfs Eilands un Liepājas jaunie talanti Katrīna Kabiņecka, Tabita Balode, Klinta Ivika Erdmane.

Bez maksas paredzēts tikai sezonas atklāšanas pasākuma koncerts un izbrauciens ar katamarāniem.

2400 eiro lielu atbalstu saņēmis biedrības "Jaunās mūzikas festivāls "Arēna"" projekts "Festivāla Arēna koncerti Liepājā".

Plānoti divi koncerti. 20. oktobrī "Kamermūzikas retumu izlase jeb Latviešu un seno ķeltu zemju autoru kamermūzikas pērles", kurā piedalīsies grupa "Hebrides Ensemble" no Skotijas, un iepazīstinās klausītājus ar skotu un velsiešu komponistu mūziku, ievērojamu autoru meistardarbiem, kas Latvijā vēl nekad nav skanējuši, kā arī skanēs latviešu komponistu mūzika.

3. novembrī paredzēts koncerts "Neierastās krāsās ietonēta meditatīva mūzika", kurā piedalīsies "Kymatic Ensemble" no Krievijas, kas veido savu īpašo "skaņu", mākslinieciskā veselumā apvienojot klasisko, etnisko un baroka instrumentu saspēli un elektronikas klātbūtni.

1212 eiro lielu finansējumu saņems Karostas glābšanas biedrības projekts "Radošā nometne fotogrāfiem "Karosta – foto osta 2018" un brīvdabas foto izstāde".

Šāda nometne nenotiek pirmo reizi. Šoreiz tajā piedalīsies fotogrāfi no Liepājas un dažādu Latvijas pilsētu – Talsu, Ventspils, Rīgas, Ogres, Kuldīgas, Daugavpils – fotoklubiem. Trīs dienu foto nometne notiks jūnijā Karostas Apmeklētāju centrā.
Iecerēta ikdienā nepieejamu Karostas kultūrvēsturisko objektu fotografēšana, kultūras mantojuma detaļu dokumentēšana un Karostas urbānās vides iemūžināšana.

Nometnes programmā paredzētas vēstures speciālistu lekcijas par Karostas kultūras mantojumu un fotografēšanu. Lekcijas būs publiskas, tās varēs noklausīties jebkurš interesents. Nometnes nobeigumā lielformāta fotogrāfijas (1,80 x 1,20 m) tiks izstādītas brīvdabā, un būs bez maksas apskatāmas vismaz četrus mēnešus.

Izstādes atklāšana plānota jūlijā Karostas cietuma pagalmā, apvienojumā ar brīvdabas koncertu.

3300 eiro piešķirti projektam "Izstādes War-Games realizācija", ko iesniedzis tēlnieks Egons Peršēvics (IK "Labs cilvēks").

Projekts ir divu mākslinieku, gleznotāja Ulda Rubeža un tēlnieka Egona Peršēvica, gleznu sērijas un lielformāta figurālas skulptūras izstāde, kas plānota no 5.oktobra līdz 11. novembrim galerijā "Romas dārzs". Tā reflektēs mūsdienu, mediju pārsātinātās vides ietekmē dzīvojošu cilvēku realitātes uztveri un tās ilūziju. Izstādes darbi tiks radīti speciāli izstādei, abiem māksliniekiem dialogā runājot par realitāšu un ideju konfrontāciju. Izstādi plānots eksponēt arī citviet Latvijā, Lietuvā un citur.

1500 eiro piešķirti biedrības "Rīgas fotogrāfijas biennāle" projektam "Marie Šēvoldas personālizstāde "Sajust tēva miegu"".

"Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2018" ietvaros norisināsies vairākas starptautiskas laikmetīgās mākslas izstādes, kas iekļautas arī Latvijas valsts simtgades programmā. Dažādas izstādes paredzētas vairākās Rīgas izstāžu zālēs, Liepājā, Cēsīs, Daugavpilī, kā arī ārvalstīs – Tartu (Igaunijā) un Maskavā (Krievijā). Liepājas muzejā no 9. novembra līdz 2. decembrim būs skatāma Marie Šēvoldas (Marie Sjøvold, Norvēģija) personālizstāde "Sajust tēva miegu".

Māksliniece bieži savā radošajā darbā, strādājot ar identitātes tēmu, kas ir arī biennāles stūrakmens, apskata to vēsturisko atmiņu kontekstā. Kā vairāku paaudžu vēsturiskā pieredze – atmiņas – iespaido šodienas un nākotnes cilvēka veidošanos?

Izstāde "Sajust tēva miegu" māksliniece apskata Otrā pasaules kara tēmu un savas ģimenes vēsturisko pieredzi – karu un tā sekas vairāku paaudžu garumā. Biennāle apzināti izvēlējusies Liepāju kā izstādes norises vietu, jo šeit militārajam mantojumam ir būtiska nozīme pilsētas attīstības vēsturē.

2340 eiro piešķirti "LAFA biedrības" (Liepājas aktrišu folkloras apvienība "Atštaukas") projektam "Tradīcijas – mūsu mantojums", sešu gadskārtu svētku realizācija".

Katru gadu no jauna latvieši piedzīvo Lielo dienu, Jāņus, Annas, Miķeļus, Mārtiņus, Ziemas saulgriežus, uzturot dzīvas tradīcijas un nododot tās jaunajām latviešu ģimenēm, kā arī cittautiešiem, kas labprāt iepazīst latviešu kultūru.

Latviešu gadskārtu svētku svinēšana tiks realizēta kultūras centrā "Namīns".

3300 eiro piešķirti Ingrīdas Lūres Baleta un deju studijai 15 gadu jubilejas koncerta sarīkošanai.

Koncerts paredzēts 16. aprīlī Liepājas teātrī, un tajā piedalīsies arī LMMDV simfoniskais orķestris un perkusiju ritma grupa "Trans Cen Den Tālē".

Ingrīdas Lūres vadītā Liepājas baleta un deju studija ir vienīgā deju studija pilsētā, kur bērniem un pieaugušajiem ir iespēja regulāri apmeklēt baleta nodarbības. Katru gadu kāds no studijas audzēkņiem turpina baleta studijas profesionālā līmenī, kas ir izcils kvalitātes rādītājs. Deju studiju regulāri apmeklē vismaz 100 dalībnieki, un 15 gadu jubilejas koncerts ir atskaites punkts visam paveiktajam.

1280 eiro piešķirti "Nepieradinātās mūzikas un mākslas biedrības "Skaņu mežs" projektam "Skaņu meža jaundarbi Latvijas valsts simtgadei – Liepājas versija".

"Liepājas versija" ir starptautiski atzītā krievu laikmetīgās mūzikas komponista Dmitrija Kurļandska pasūtījuma darba stīgu kvartetam pirmatskaņojums "Lielā dzintara" kamerzālē 6. vai 7. jūlijā. Tas ir viens no trim projekta "Skaņu meža jaundarbi Latvijas simtgadei" koncertiem. Pārējie divi darbi tiks pirmatskaņoti Jelgavā un Daugavpilī.

Dmitrijs Kurļandskis (1976) ir dzimis Maskavā un absolvējis Maskavas Konservatoriju. 2003. gadā saņēmis galveno balvu prestižajā konkursā "Gaudeamus" Nīderlandē. Viņa mūzika ir skanējusi Hadersfīldsas Laikmetīgās mūzikas festivālā, starptautiskajos festivālos "MaerzMusik" un "Donaueschingen Musiktage". Kurļandskis ir avangarda komponistu savienības "Structural Resistance (StRes)" līdzdibinātājs, un viens no redzamākajiem šī loka pārstāvjiem.

Ar 700 eiro atbalstīts SIA "Kurzemes Vārds" projekts "Andžila Remesa grāmatas "Liepājas rūdījums" izdošana".

Grāmatu, kurā autors atklāj, kā Liepājā rūdījušies pazīstami Latvijas valstsvīri un ievērojamas personības, raksturojot cilvēkus, kas bijuši iesaistīti arī Latvijas vēstures nozīmīgākajās norisēs pirmās republikas laikā un pēc Otrā pasaules kara, kad Liepājā notika mēģinājums atjaunot Latvijas neatkarību", paredzēts izdot šā gada novembrī. Grāmatas mērķis, tās autora vārdiem runājot, ir "pavērt spraugu aizkarā uz sendienām un atgādināt par cilvēkiem, kurus var saukt par Liepājas rūdītiem".

3000 eiro piešķirti Austras biedrības projektam "Nodrošināt kvalitatīvu kultūras pasākumu programmu "Austras istabā"".

Projekta ietvaros no šā gada 26. aprīļa līdz 2019. gada 16. martam paredzēti desmit dziesminieku autorvakari un četri lielāki koncerti, kuros vienlaikus piedalās vairāki mūziķi, kā arī desmit tikšanās ar dzejniekiem "Austras istabā", zivju ielā 3.

"Austras istabas" atklāšana notiks 26. aprīlī pulksten 18, un tajā koncertu sniegs dziesminiece Ieva Akuratere, kura ir arī viena no pirmajām Austras Pumpures audzēknēm jeb austrasbērniem.

Ar 500 eiro lielu līdzfinansējumu atbalstīts SIA "TV Kurzeme" projekts "30 TV sižetu cikls "Tā tolaik dzīvojām"".

Projekts paredz "TV Kurzeme" izveidot sižetu ciklu "Tā tolaik dzīvojām" ar 30 īsiem video stāstiem (katra ilgums aptuveni trīs minūtes), apkopojot un digitalizējot no aizvadītā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem līdz 2000. gadam filmētus videomateriālus par sabiedrisko un kultūras dzīvi Liepājā, papildinot tos ar informatīviem titriem, par to, kad, kur video uzņemts, kas tajā redzams, piemēram, pirmā sarkanbaltsarkanā karoga uzvilkšana Liepājā, Ziedu svētki Karostas virsnieku pilī, rokoperas "Kaupēn, mans mīļais" iestudēšana Liepājas teātrī, tēlniecības plenērs Čakstes laukumā, teātra "Mūris" izrādes, Liepājas Simfoniskā orķestra koncerttūre ar pianistu Robertu Velsu, festivālu "Liepājas Dzintars" un "Mēs – liepājnieki" norise u.c.

3500 eiro piešķirti biedrības "Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs" projektam "Zelta Griezums 2018".

Projekta mērķi ir ar aktīvu biedrību, skolas un sabiedrības līdzdalību meistarklasēs, vieslekcijās paplašināt zināšanas un izpratni par Latvijas valstiskuma būtību, Latvijas mūzikas, mākslas dizaina vēsturi un attīstības priekšnoteikumiem, spilgtākajām personībām, sabiedrības lomu kultūras telpas veidošanā, to nozīmi mūsdienās. Kā arī ar svinīgu pasākumu, izcilību godināšanas ceremoniju "Zelta griezums", sumināt Latvijas valsts, valstiskuma, Latvijas mūzikas un mākslas telpas tapšanā nozīmīgas personības – skolas absolventus.

3878 eiro piešķirti fondam "Initium" no Pārdaugavas projekta "Mūzikls "Brīnumputns" Liepājā" īstenošanai.

Mūzikls "Brīnumputns" top pēc Annas Brigaderes pasaku lugas "Lolitas brīnumputns" motīviem, sadarbojoties latviešu diasporai ASV un Latvijas organizācijām un reģioniem. Mūziklu veido Arnolds Auziņš (librets) un Andrejs Jansons (mūzika).

Mūziklā tiks izmantoti arī Alberta Legzdiņa dziesmu tekstu fragmenti, un tā sagatavošana norisināsies 2018. gada vasarā profesionāla režisora un horeogrāfa vadībā. Lomas atveidos konkursā atlasīti aptuveni 60 jaunieši gan no ASV, gan Latvijas.

Jūlijā Liepājas teātrī plānotas divas mūzikla izrādes.

1380 eiro piešķirti biedrības "Radi Vidi Pats" projektam "Alternatīvs velokustības un kultūras pasākums "Nakts Kino Rats"".

Biedrība "Radi vidi Pats" šogad plāno radīt vienreizēju alternatīvu velokustības un kultūras pasākumu "Nakts Kino Rats". Tematiskā nakts velo brauciena "Nakts Kino Rats" ietvaros plānots izveidot divus brīvdabas kinoteātrus, kur tiks izrādītas dokumentālās īsfilmas par Latvijas velo kultūras vēsturi un mūsdienām. Kinoseansi notiks 18. maijā, un būs pieejami visiem. "Nakts Kino Rats" dalībniekiem tiks piedāvāts Kārļa Kazāka akustisks koncerts, nakts velo brauciens un kinoseansi. Brīvdabas kinoteātris atradīsies Juliannas pagalmā, Friča Brīvzemnieka iela 7, un Karostas ūdenstornī, Ģenerāļa Baloža ielā 29.

1100 eiro piešķirti biedrības ''Mākslas Pasāža RADI'' projektam "Bērnu un jauniešu plenērs – 6 dienu radošās darbnīcas pilsētvidē".

Profesionālu mākslas pedagogu komanda, šogad sesto reizi Liepājā plāno organizēt jau par tradīciju kļuvušo bērnu un jauniešu plenēru – sešu dienu radošās darbnīcas pilsētvidē. Bērnu un jauniešu plenērs "Mazā marīna 6" tradicionāli notiek paralēli mākslinieku plenēram, ko organizēs mākslinieks Aivars Kleins.