Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) telpās Ausekļa ielā tiek īstenots projekts, kas paredz būtiski modernizēt vairākas mācību telpas, izbūvēt liftu, atjaunot vienu no labākajām akustiskajām koncertzālēm Liepājā, kas turklāt būs savienota ar skaņu ierakstu studiju.

Jaunajā mācību gadā vidusskolai būs arī pašai sava dienesta viesnīca, kuras izbūvi audzēkņi un pedagogi gaidīja daudzus gadus. Dienesta viesnīca spēs nodrošināt labiekārtotas un mūsdienu prasībām atbilstošas telpas. Kopumā viesnīcā ir paredzētas 19 gultas vietas, portālu informēja PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

"Modernizējot telpas, tiks saglabātās arī vēsturiskās detaļas, jo tām ir īpaša aura arī mūsdienās. Piemēram, tiks saglabāti vecie logi un parkets, kā arī citi elementi. Modernizējot koncertzāli, tā tiks savienota ar skaņu ierakstu studiju. To nodrošinās optiskais kabelis, kā rezultātā varēs notikt kvalitatīvi koncertieraksti, kā arī studijas ieraksti, izmantojot koncertzāles iespējas. To ikdienas mācību procesā novērtēs gan audzēkņi, gan pedagogi," stāsta LMMDV direktore Inga Auziņa.

Būtiski ir arī tas, ka turpmāk skola spēs nodrošināt vides pieejamību, jo tiks izbūvēts lifts. Audzēkņu ērtībām tiks izveidota arī atsevišķa atpūtas telpa, lai jaunieši var kvalitatīvi pavadīt savu brīvo laiku ārpus mācību procesa. Turklāt 1. stāva gaiteņu un foajē zonai būs "atvērtāks" plānojums, kas padarīs telpas plašākas un gaišākas.

Būvdarbi skolā tiek realizēti, pateicoties Kultūras ministrijas un ERAF atbalstam projekta "Profesionālās izglītības un kompetences centra "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola" kultūrizglītības mācību vides modernizēšana" ietvaros.

Uzņemšana vairākās LMMD mūzikas izglītības programmās turpinās! Dokumentu iesniegšana elektroniski ir iespējama līdz 20.augustam. Audzēkņu uzņemšana turpinās sekojošās izglītības programmās: Taustiņinstrumentu spēle, Stīgu instrumentu spēle, Pūšaminstrumentu spēle, Sitaminstrumentu spēle, Diriģēšana, Vokālā mūzika, Mūzikas vēsture un teorija, kā arī Populārā un džeza mūzika.