Vairāk nekā 40 liepājnieku, Latviešu strēlnieku apvienības Liepājas nodaļas biedri, jaunsargi un ģimnāzijas audzēkņi sestdien, 12.janvārī piedalījās Ziemassvētku kauju piemiņas pasākumā.

Kā katru gadu, Latviešu strēlnieku apvienības  Liepājas nodaļas biedri  Jura Skrodeļa vadībā, kopā ar Liepājas 1.ģimnāzijas skolniekiem un Liepājas novada Jaunsargiem piedalījās ikgadējā 1. pasaules kara Ziemassvētku kauju piemiņas pasākumā Ložmetējkalā, portālu irliepaja.lv informēja rezerves komandleitnante Aija Raudiņa.

Atceres pasākumā tradicionāli piedalās visu paaudžu karavīri, jaunsargi un jaunieši no visas Latvijas. Laipni gaidīts ir ikviens, kam šādi, vēsturiski patriotiski pasākumi interesē. Emocionāla ceremonija ir 1. pasaules karā kritušo karavīru pārapbedīšana Latvijas zemē. Šajā reizē Silenieku brāļu kapos tika guldītas 68 karavīru mirstīgās atliekas, no kuriem tikai divi ir atpazīti, pateicoties apbalvojumiem. Sekojošā jaunsargu zvēresta došanas ceremonija un lāpu gājiens, kas noslēdzas Ložmetējkalnā, ir tikai daļa no plašās pasākuma programmas. Ne aukstais laiks, ne garā pasākuma programma nebiedē ne jaunos, ne arī vecākās paaudzes dalībniekus. Noslēgumā visi pulcējās pie ugunskura, lai iestiprinātos ar NBS sarūpēto putru un karstu tēju.

"Ceru, ka šis notikumus iedvesmos jaunus patriotus pievienoties militārajam dienestam vai kā citādi kalopt savai zemei," pauž Raudiņa.