Neraugoties uz piesardzības pasākumiem, Latviešu Strēlnieku apvienības Liepājas nodaļas biedriem izdevās noorganizēt pārgājienu, lai kopā ar jaunsargiem un Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas audzēkņiem dotos izpētes ceļojumā pa Kurzemes cietokšņa cīņu vietām un izzinātu savas valsts vēsturi.  

"Nevarētu par daudz slavēt visus, kas bija iesaistīti projektā. Sākot ar pārgājiena vadītāju Kārli Ļubīnu, kura zināšanas un entuziasms ir neizsmeļami," saka apvienības Liepājas nodaļas valdes locekle Aija Raudiņa.

"Jauniešiem bija izdevība paskatīties uz aizaugušajiem ierakumiem, sabrukušajiem tiltiem, Dūkupju ūdenskritumu, Bārtas upi jau pavisam citām, nākotnes saimnieku acīm".

Aija Raudiņa: "Jaunsardze ir Latvijas jauniešu militāri patriotiskās audzināšanas nozīmīgākā organizācija. Latviešu strēlnieku apvienība visu neatkarības desmitgažu periodā ir fokusējusies uz jaunatnes patriotiskās domāšanas veicināšanu gan ar Valsts svētku pasākumu svinēšanu, gan izglītojošiem pārgājieniem, sacensībām, ceļojumiem. Ja Nacionālie bruņotie spēki vairāk koncentrējas uz multinacionālām prioritātēm, un dažkārt šķiet, ka Mali cilšu labklājība un citu valstu integritāte ir svarīgāka par pašmāju cilvēkiem, tad


Jaunsardze ir tā, kuras rokās ir jauniešu nacionālās identitātes stiprināšana".

Strēlnieku apvienības Liepājas nodaļa pateicas gan akciju sabiedrībai "Latvijas Valsts meži", gan Liepājas domei par atbalstu patriotiskā darba veikšanai. "Paldies jāteic arī laipnajiem kempinga "Ods" saimniekiem par gardajām pusdienām, un, protams, Jaunsargu grupas vadītājam seržantam Ģirtam Skanim, gan skolotājai Baibai Mockialai, kā arī Latviešu strēlnieku apvienības priekšsēdētājam Jānim Aivaram Baškeram," saka Raudiņa.

Aija Raudiņa: "Vienmēr esmu cienījusi amerikāņu patieso patriotismu – no paaudzes paaudzē. Mūsdienu kosmopolītiskajā pasaulē nacionālais lepnums, piederība savai zemei un savas identitātes uzturēšana ir tāda kā aizgājušo laiku filozofija. Tāpēc arī Strēlnieku apvienības Liepājas nodaļa par savu galveno mērķi uzskata uzturēt šo patriotismu mūsu sabiedrībā."