"Vienotības" Liepājas nodaļa pozitīvi vērtē abu partijas priekšsēdētāja amata kandidātu izteikumus debatēs, taču joprojām par politiskā spēka līderi grib redzēt Edvardu Smiltēnu.

To aģentūrai BNS pauda partijas Liepājas nodaļas vadītājs Armīns Robežnieks.

Robežnieks sacīja, ka kopumā abi kandidāti ir ļoti spēcīgi un tiesīgi kandidēt uz priekšsēdētāja amatu. "Bet mēs jau iepriekš esam pauduši atbalstu Smiltēnam, un viņu arī virzījām. Šāds lēmums ir dēļ tā, ka Smiltēns pēdējos gadus ir strādājis tieši iekšpolitikā, kā arī viņam ir tas jaunības spars. Smiltēnam ir "vairāk iekšā nekā Piebalgam"," sacīja Liepājas nodaļas vadītājs. Taču viņš uzsvēra, ka neitrāli skatoties abi divi ir labi kandidāti.

Runājot par partijas kandidātu debatēm, Robežnieks pauda, ka tās esot ļoti strukturizētas, kas nozīmē ka katrā debatē ir sava tematika par ko kandidāti runā un neesot tā, ka kandidāti var teikt visu, kas uz sirds.

"Kas attiecās uz partijas iekšējām lietām, vairāk piekrītu Smiltēna kungam par to kā turpmāk vajadzētu strukturizēt partijas darbu. Viņš paudis to kā jāstrādā partijai, kā jāsadarbojas ar partijas domi. No Piebalga kunga esmu mazāk dzirdējis viedokli par šiem jautājumiem, viņš līdz šim ir vairāk vispārīgi runājis," sacīja Robežnieks.

Jau ziņots, ka "Vienotība" pirms 4.jūnijā gaidāmā ārkārtas kongresa rīko priekšsēdētāja amata kandidātu – Andra Piebalga un Edvarda Smiltēna – publiskās debates.

Debates notiek piecu Latvijas reģionu pilsētās – Cēsīs, Rēzeknē, Liepājā, Jelgavā un Rīgā. Kandidātu debates kā moderators vada žurnālists Jānis Domburs, katrās debatēs ietverot gan jautājumus, kas skar katra kandidāta redzējumu par partijas darbību nākotnē un kandidāta prioritātēm priekšsēdētāja amatā, gan tēmas, kas ietver valstī un sabiedrībā svarīgākās jomas.

Tāpat jau vēstīts, ka partijas ārkārtas kongresu sasaukt ātrak par iepriekš lemto oktobri, aicināja partijas reģionālās nodaļas, paužot uzskatu, ka tām pienācīgi jāsagatavojas gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām. Robežnieks iepriekš norādīja, ka partijai gada nogalē jau būtu jāstrādā ar pilnu atdevi, nevis vēl tikai jālemj par jauno valdi un vadītāju.