Liepājas Universitātes (LiepU) Humanitāro un mākslas zinātņu fakultāte potenciālajiem studentiem piedāvā bakalaura studiju programmu "Eiropas valodu un kultūras studijas".

Tajās ir iespējams apgūt divas svešvalodas un to kultūru gan ar, gan bez otras valodas priekšzināšanām. Līdz šim programmā varēja izvēlēties angļu valodas un kultūras apguvi kombinācijā ar franču, vācu vai krievu valodu, bet šajā studiju gadā ir ieviests jaunums – angļu un spāņu valodas un kultūras virziens. Ar studentiem strādās spāņu valodas speciāliste, kura šo valodu apguvusi dzīvojot Meksikā – humanitāro zinātņu maģistre Agata Babina.

Viņa atzīstas mīlestībā gan spāņu valodai, gan tajā runājošajām valstīm: "Spāņu valoda ir atslēga uz 20 dažādām istabām, 20 valstīm Eiropā, Amerikā un Okeānijā. Tā ir trešā populārākā valoda pasaulē. Tā ir atslēga uz citām romāņu valodām un krustceles, kurās satiekas arābu, jūdu un kristiešu kultūras. Studējot spāņu valodu un kultūru, ir iespējams atklāt ne tikai valsti, bet veselu pasauli abpus Atlantijas okeānam. Spāņu kultūru pārstāv ne tikai izcilākie sirreālisma un kubisma gleznotāji, futbolisti un Holivudas aktieri, bet arī  lieliski rakstnieki,  mūziķi, režisori, pavāri, politiķi."

Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne Zanda Gūtmane novērtē šo Liepājas Universitātes jaunumu: "Tā kā spāņu valodas popularitāte pasaulē joprojām pieaug, ir tikai likumsakarīgs šīs valodas un atbilstošo kultūras studiju piedāvājums Liepājas Universitātē. Mēs cenšamies sekot sabiedrības vajadzībām, tāpēc regulāri papildinām programmas "Eiropas valodu un kultūras studijas" iespējas. Mūsuprāt, spāņu valodas kā otras svešvalodas apguve ir nozīmīga arī Kurzemes reģionā."