24. un 25. martā notiek Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes, Kurzemes Humanitārā institūta, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta, Lietuviešu literatūras un folkloras institūta un Vītauta Dižā universitātes rīkotā starptautiskā zinātniskā konference "Aktuālas problēmas literatūras un kultūras pētniecībā".


Divās dienās piecpadsmit sēdēs pētnieki uzstāsies un diskutēs par literatūras un kultūras tēmām latviešu un lietuviešu valodās.


Konferences atklāšana, 7., 9., 11., 13. un 15. sēde tiks tulkota latviešu un lietuviešu valodās, tulkojums būs pieejams visiem dalībniekiem un tiem, kas konferencei pieslēdzas Zoom platformā.


Konference tiks translēta arī tiešraidē Liepājas Universitātes Facebook kontā.

Liepājas Universitāte aicina sekot līdzi tiešraidei. Konferencē Latvijas un Lietuvas pētnieki analizēs literatūras, valodniecības, teātra mākslas, mūzikas un kultūras vēstures aktuālās problēmas. Uzzināsit, kas ir poetonīms, vai latviski ir korekti teikt čigāns un žīds, ar ko atšķiras ventiņi no rīdziniekiem, kāda nozīme ir Mārupītē iekritušai kurpei, vai ezotērika un šlāgeri ir zinātniskās izpētes vērti, un dzirdēsit daudz citu saistošu pētījumu latviešu, angļu un lietuviešu valodā.


Konferences programma un pieejas saites ŠEIT.