Šī gada maijā Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" paziņoja, ka ir izveidojusi jaunu "airBaltic" Tehnisko akadēmiju – augstākā līmeņa mācību organizāciju. Tā paredzēta personām, kuras vēlas uzsākt vai attīstīt savu karjeru gaisa kuģu tehniskās apkopes jomā. Akadēmija vēl tikai līdz 1. jūlijam pieņem pieteikumus trīs specializētajās programmās – Liepājas Valsts tehnikuma, Rīgas Tehniskās universitātes un "airBaltic" mehāniķu programmās, informēja "airBaltic" Korporatīvās komunikācijas nodaļa.

"airBaltic" Tehniskā akadēmija piedāvās modernas mācību telpas Liepājā un Rīgā, kurās galvenokārt tiks gūta praktiskā pieredze ar Airbus A220-300 lidmašīnu. Programmas ir izstrādātas tā, lai būtu piemērotas dažādiem pieteikumu iesniedzējiem – sākot ar vidusskolas vai tehnikuma absolventiem un beidzot ar pieredzējušiem mehāniķiem –, nodrošinot piemērotu programmu ikviena karjeras ambīcijām.

"airBaltic" ir apņēmusies paplašināt savu Airbus A200-300 floti un ir izvirzījusi mērķi līdz 2030. gadam pieņemt darbā un apmācīt gandrīz 400 jaunus aviācijas tehniskās apkopes speciālistus, paredzot katru gadu piesaistīt aptuveni 70 cilvēkus. "airBaltic" Tehniskās akadēmijas izveide ir stratēģiska atbilde uz šiem noteiktajiem mērķiem, nodrošinot nodarbinātību un apmācību trīs dažādās programmās. Izmantojot šīs programmas, lidsabiedrība piedāvā bezmaksas izglītību ar iespēju apvienot darbu un mācības, kā arī garantētu darbu augsti kvalificētā profesijā.

Programmu apraksts:

LVT "airBaltic" programma: Apmaksātas pilna laika klātienes mācības sadarbībā ar Liepājas Valsts tehnikumu. Iegūsti vidējo profesionālo izglītību un turpini mācības zem mūsu spārna, lai iegūtu EASA Part-66 sertifikātu un kļūtu par gaisa kuģu tehniķi. LVT ir viena no modernākajām profesionālās izglītības iestādēm Kurzemes reģionā. Saņem algu un unikālas nozares priekšrocības jau pēc pirmā kursa. Mācību izdevumi tiek segti no valsts budžeta līdzekļiem (mācības LVT) un "airBaltic".


Uzzini vairāk un piesakies ŠEIT.

RTU "airBaltic" programma: Apmaksātas pilna laika klātienes studijas sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti. Dalībnieki iegūs profesionālo bakalaura grādu programmā Aviācijas transports un kļūs par sertificētu gaisa kuģu tehniķi, iegūstot EASA Part-66 sertifikātu. Finansiālās priekšrocības iekļauj pilnu atalgojumu un visaptverošas nozares priekšrocības, sākot ar pirmo gadu. Visus mācību un apmācības izdevumus sedz "airBaltic".

Uzzini vairāk un piesakies ŠEIT.

Mehāniķu programma: Jau no pirmās dienas dalībnieki saņem apmaksātas apmācības un darbu, strādājot, lai iegūtu EASA Part-66 sertifikātu kā sertificēti B1 un B2 līmeņa tehniķi. Šī programma ir pielāgota personām ar labām tehniskajām prasmēm, piedāvājot pilnu atalgojumu, visaptverošu apdrošināšanu un unikālas nozares priekšrocības, ko finansē "airBaltic".

Uzzini vairāk un piesakies ŠEIT.

Pieteikšanās termiņš visām studiju grupām ir 2024. gada 1. jūlijs. Savukārt vērtēšanas process sāksies pēc katra pieteikuma saņemšanas. Brīvo vietu skaits katrā studiju grupā ir ierobežots.

"airBaltic" nodrošina lidojumus vairāk nekā 130 maršrutos no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes un sezonāli no Grankanārijas, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Pilns "airBaltic" lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā.

Par "airBaltic" īsumā:
"airBaltic" (Air Baltic Corporation AS) ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%. "airBaltic" piedāvā ērtus savienojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Savas pastāvēšanas 28 gados "airBaltic" kļuvusi par spēcīgu un starptautiski atzītu lidsabiedrību, kas nodarbina vairāk nekā 2 500 darbinieku. "airBaltic" flotē ir 47 Airbus A220-300 lidmašīnas un tās flote ir viena no jaunākajām Eiropā. Lidsabiedrība ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem. Skytrax ir atzinusi "airBaltic" trīs gadus pēc kārtas par labāko lidsabiedrību savā reģionā. Turklāt Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA) piešķīrusi "airBaltic" Daudzveidības un iekļaujošas komandas balvu 2022.gadā. 2023. gadā tā saņēma APEX Pasažieru izvēles balvu par labāko apkalpošanu lidmašīnās Eiropā. Papildus tam 2024. gadā "airBaltic" tika apbalvota ar PROS AI Inovatora balvu 2024 par mākslīgā intelekta izmantošanu, lai optimizētu darbību.