Desmit jaunieši no Liepājas piedalās pieredzes apmaiņā un pārstāv Jauniešu māju forumā Klaipēdā, kurš notiek Latvijas – Lietuvas pārrobežu programmas projekta ietveros.

Kā informē Liepājas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone, galvenās foruma tēmas ir saistītas ar jaunatnes politikas īstenošanu abās valstīs. Foruma laikā notiks arī simulāciju spēles jaunatnes politikas ieviešanai Lietuvā un Latvijā. Tāpat paredzēta Liepājas jaunatnes politikas un situācijas prezentācija.

Šī projekta ietvaros ir notikušas vairākas abu valstu jauniešu aktivitātes, tajā skaitā – uzbūvēta arī Liepājas Jauniešu māja. Jauniešu pieredzes apmaiņa notiks Klaipēdas Atvērtajā jauniešu centrā, kas arī tika renovēts projekta ietvaros.

Latvijas un Lietuvas pārrobežu programmas projekta LLIV–221 "Jaunieši – sabiedrības attīstības un izaugsmes garants" mērķis ir radīt vidi, kurā ikvienam jaunietim būtu brīvi pieejamas dažādas bezmaksas aktivitātes, kas vērstas uz personības pilnveidi. Projektā kopā ar sadarbības partneri – Klaipēdas pašvaldību – paredzēts veikt vairākas aktivitātes – organizēt jauniešu konferences, pieredzes apmaiņas braucienus, teātra mākslas un mūzikas nodarbības, kino vakarus un citas aktivitātes. Projekta mērķauditorija ir Liepājas jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem.

13. septembrī Liepājas Jauniešu mājas projekts kā viens no vairākiem desmitiem jauniešu projektu tika prezentēts arī Baltu vienības dienā Rucavā, bet 4. un 5. oktobrī notiks Starptautiska jauniešu konference Liepājas jauniešu mājā. Tā būs minētā projekta noslēguma konference.