Liepājas mēra Jāņa Vilnīša pārstāvētā biedrība "Liepājnieki" devusi mandātu sarunām ar "Jauno Vienotību" (JV) par iespējamu sadarbību nākamgad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās, vēsta laikraksts "Diena", ziņo LETA.

Tas gan nenozīmējot šķiršanos ar Latvijas Reģionu apvienības, lai gan ne Vilnītis, ne "Liepājnieki" nav šīs partijas biedri.

Vilnītis laikrakstam uzsvēra, ka par iespējamo sadarbību ar viņu runājušas vairākas partijas. Un, lai arī teorētiski sadarbība esot iespējama gandrīz ar visām partijām, biedrība "Liepājnieki" devusi mandātu sarunām ar  "Jauno Vienotību".

"Jaunās Vienotības" valdes loceklis, Saeimas deputāts Arvils Ašeradens par šo tematu pagaidām plaši runāt nevēlas, uzsverot, ka prioritātes patlaban ir ārkārtas situācija un valsts budžets. "Tad, kad viss šis būs cauri, lemsim par reģionālajām vēlēšanām. Šobrīd apzinām savas iespējas un, tāpat kā visas partijas, rekrutējam sarakstā cilvēkus," viņš teica.

Lūgts precizēt, vai "Jaunā Vienotība" izskata sadarbību ar Latvijas Reģionu apvienību vai tieši ar Vilnīša pārstāvēto biedrību, politiķis vien noteica, ka tiek meklēts labākais risinājums Liepājā.

Savukārt Latvijas Reģionu savienības vadītājs Edvards Smiltēns "Dienai" pauda, ka Vilnītis būs Latvijas Reģionu savienības saraksta līderis. "Tas ir par 100% skaidrs," viņš norādīja.

Arī Vilnītis izteicās, ka runa ir par iespējamu vienotu Latvijas Reģionu savienības un "Jaunās Vienotības" sarakstu Liepājas domes vēlēšanās. Vilnītis norādīja, ka "Jaunā Vienotība" esot nosūtījusi vairākus jautājumus, uz kuriem šonedēļ tiks sagatavotas atbildes, līdz ar to drīzumā būšot skaidrība par iespējamo sadarbību.

Viņš arī piebilda, ka jau kādu laiku ir bijuši priekšlikumi veidot vietējo partiju, bet pagaidām tas nav darīts, jo citi biedrības "Liepājnieki" biedri negrib būt partijā. Pēc viņa sacītā, par biedrības nākotni tiks lemts pēc pašvaldību vēlēšanām.

Liepājas domē ir 15 deputātu, un administratīvi teritoriālās reformas rezultātā to skaits nemainīsies.