Ceturtdien, 14. jūnijā, godinot komunistiskā genocīda upurus , Liepājā notiks atceres pasākumi, lai pieminētu un noliektu galvas to priekšā, kas pārdzīvojuši izsūtījuma un cietuma šausmas.

Pulksten 17 sāksies svētbrīdis Liepājas Centrālkapos pie deportēto piemiņas akmens. Pasākumā piedalīsies Liepājas Politiski represēto kluba biedri, Durbes novada represēto apvienības biedri, Liepājas garnizona karavīri, jaunsargi, nacionāli patriotisko organizāciju pārstāvji, visi, kam ir svarīgi pieminēt tos, kuriem nebija lemts atgriezties dzimtenē, informē Liepājas muzeja vēsturniece Sandra Šēniņa.

Pasākumu vadīs Jana Pāvila un Jānis Dreiblats, par muzikālo noformējumu rūpēsies Nīcas vīru koris Jēkaba Ozoliņa vadībā. Pasākuma dalībniekus uzrunās Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 44. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Vilmārs Vecvagaris, 1. Reģionālā nodrošinājuma centra komandieris komandkapteinis Kaspars Zelčs, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku kapelāns kapteiņleitnants Dāvids Šterns, Liepājas Politiski represēto kluba priekšsēdētājs Andris Zīders, Latvijas Nacionālo partizānu apvienības priekšsēdētāja Biruta Rodoviča, “Daugavas Vanagi Latvijā" Liepājas nodaļas priekšsēdētājs Mārtiņš Dāle un Latviešu Strēlnieku apvienības Liepājas nodaļas pārstāvis. Pasākumu kuplinās Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra kolektīvu dalībnieki.

Pēc svētbrīža dalībnieki ar autobusu dosies uz Liepājas muzeju, Kūrmājas prospektā 16/18, kur plkst. 18 sāksies represēto piemiņai veltīts koncerts "Manai dzimtenei".

Koncertā uzstāsies Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sieviešu koris “Aija", Liepājas Bērnu un jaunatnes centra jauniešu ansamblis “Liedags", soliste Linda Zālmane. Koncertmeistari: Guntis Vītols un Līna Andrejeva, kormeistare Antra Berga. Ģitāras solo izpildīs Rovena Palkavniece.

Instrumentālo mūziku atskaņos Liepājas trio – pianiste Līna Andrejeva, vijolniece Beata Zariņa-Blaščinska un čelliste Dita Barona. Koncertu vadīs Kristīne Varažinska. Koncerta “Manai dzimtenei" mākslinieciskā vadītāja un diriģente Gunta Vite.

1941.gada 14.jūnijā bez tiesas un sprieduma nevainīgi cilvēki tika sadzīti lopu vagonos un izsūtīti uz Sibīriju, atrauti no tēvu zemes, no ģimenēm, no sev tuviem cilvēkiem. Viņi kļuva cilvēki bez nākotnes.

Tāds liktenis piemeklēja arī 1371 Liepājas pilsētas un apkārtnes iedzīvotāju. Viņi bija to Latvijas 15424 nelaimīgo skaitā, kas tajā drausmīgajā naktī tika deportēti – gan lieli, gan mazi, gan veseli, gan slimi, gan pavisam veci cilvēki, gan zīdaiņi.