Liepājā "Covid-19" izplatības mazināšanai tiks rīkoti reidi publiskās vietās, sadarbojoties Pašvaldības policijai un Valsts policijai, intervijā "Rietumu radio" pastāstīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA), ziņo LETA.

Piektdien, 30.oktobrī, plānots rīkot reidus sabiedriskajā transportā, savukārt nākamnedēļ gaidāmi reidi arī tirdzniecības vietās, sacīja Vilnītis, gan uzsverot, ka sākotnēji reidu mērķis ir pievērst cilvēku uzmanību un skaidrot nepieciešamību ievērot Latvijā spēkā esošos noteikumus.

Vilnītis uzsvēra, ka "šis nav tas laiks, kad jāspēkojas, vai maska pasargā vai nepasargā," bet gan jābūt likuma paklausīgiem un jāievēro nosacījumi, lai pasargātu savu un savu tuvāko cilvēku veselību.

"Ja pretī saņemsim tādu nekaunību un agresivitāti, par kādu esam dzirdējuši pēdējo dienu laikā, kad divi vīrieši sabiedriskā transporta kontrolierim iesita pa seju, Pašvaldības policijai būs jārīkojas bargi," norādīja Vilnītis. "Taču nevajag sākt ar sodu - vajag brīdināt, aizrādīt, palīdzēt. Cilvēku daļa, kas nesaprot šādu sarunu, ir mazākā daļa, un es varu paslavēt liepājniekus un mūsu sabiedrību, ka lielākā daļa tiešām izturas ļoti atbildīgi."

Liepājas dome šonedēļ nosūtījusi vēstuli visiem tirdzniecības uzņēmumiem, lai informētu, kam jāpievērš pastiprināta uzmanība, sacīja Vilnītis. Liepājas pašvaldības mājaslapā iespējams arī lejuplādēt jau gatavus informatīvo plakātu maketus, turklāt mazākiem uzņēmumiem tiek piedāvāta iespēja saņemt jau izdrukātus plakātus.