Valsts policija jau iepriekš informēja, ka ar maija sākumu Liepājā ir uzsākta patrulēšanas sezona uz ūdens, veicot transportlīdzekļu vadītāju kontroli.

Vakar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirkņa amatpersonas Liepājā patrulēšanas laikā veica pārrunas ar nomniekiem, kuri nodrošina iedzīvotājiem pakalpojumus – izbraukumus ar laivām, katamarāniem, SUP dēļiem, u.c. aktivitātes uz ūdens, izrunājot noteikumu par drošību uz ūdens, informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Kurzemes reģiona pārvaldes jautājumos Madara Šeršņova.

Likumsargi atgādināja nomniekiem par notikumiem, kurus jāņem vērā un pārrunāja glābšanas vestu lietošanu - visiem, kuri dodas uz ūdens, līdzi ir nepieciešamas glābšanas vestes. Policisti pārbaudīja arī Tirdzniecības kanālā esošās laivas un, lai gan visās laivās bija glābšanas vestes, vienā laivā, kura bija vēl krastā, taču bija gatava doties ūdeņos, atradās bērns bez mugurā uzvilktas glābšanas vestes. Atgādinām, ka bērniem līdz 12 gadu vecumam, atrodoties uz ūdens, mugurā ir jābūt glābšanas vestei, kas tika arī izskaidrots.

Saskaņā ar Noteikumiem par kuģošanas līdzekļu satiksmi iekšējos ūdeņos, kuģošanas līdzekļa vadītājs nodrošina, ka glābšanas vestu skaits kuģošanas līdzeklī atbilst cilvēku skaitam kuģošanas līdzeklī un kuģošanas līdzekļa vadītājs nodrošina, lai persona, kas atrodas kuģošanas līdzeklī un ir jaunāka par 12 gadiem, pārvadāšanas laikā ir ietērpta atbilstoša izmēra glābšanas vestē.

Likumsargi regulāri veiks šādas pārbaudes, un arī šovakar Jūras svētku laikā piedalīsies laivu braucienā, uzraugot drošību uz ūdens. Valsts policija uzsver, ka ūdens transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā ir divas nesavienojamas lietas! Aicinām cilvēkus, pārvietojoties ar ūdens transportlīdzekli, atcerēties par drošību un lietot glābšanas vestes, kā arī nelietot alkoholiskos dzērienus.