Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirkņa Prevencijas grupas amatpersonas vakar apsekoja desmit tirdzniecības vietas Liepājā, savukārt marta beigās – astoņas tirdzniecības vietas ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot alkoholiskos, enerģijas dzērienus un tabakas izstrādājumus nepilngadīgām personām.

Vakar Valsts policijas amatpersonas pārbaudes laikā konstatēja divus pārkāpums – pārdevējas, nepārliecinoties par jaunieša vecumu, pārdeva alkoholiskos un enerģijas dzērienus nepilngadīgai personai. Savukārt 28.martā, pārbaudot astoņas tirdzniecības vietas Liepājā, pārkāpumi konstatēti divās, pārdodot nepilngadīgai personai alkoholiskos un enerģijas dzērienus. Visos gadījumos, ir uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi.

Informējam, ka saskaņā ar Alkoholisko dzērienu aprites likumu, Enerģijas dzērienu aprites likumu un Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumu, bērnam nedrīkst pārdot alkoholiskos un enerģijas dzērienus, tabakas izstrādājumus vai citus smēķēšanai paredzētus izstrādājumus vai ierīces, vai to uzpildes tvertnes. Par šādu pārkāpumu tiek piemērots naudas sods no 280 līdz 700 eiro.

Šādas pārbaudes tiek veiktas regulāri un tiks rīkotas arī turpmāk, informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Madara Šeršņova.