Šā gada 11. maijā valdība apstiprināja grozījumus Ceļu satiksmes noteikumos, kuros noteikts regulējums elektroskrejriteņiem, taču praksē var novērot, ka ir daļa satiksmes dalībnieku, kuri šos noteikumus neievēro, kā arī nerūpējas par savu drošību, pārvietojoties satiksmē ar skrejriteni. Tāpēc, lai veicinātu šo braucamrīku vadītāju izpratni par jaunajiem noteikumiem un mudinātu viņus aktīvāk rūpēties par savu un apkārtējo drošību, Valsts policija no 9. līdz 20. jūnijam rīko pastiprinātas pārbaudes tieši šiem satiksmes dalībniekiem, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Tāpat par drošību, piedaloties ceļu satiksmē ar elektroskrejriteņiem, šajā laikā kopīgi atgādinās ne tikai Valsts policija, bet arī Iekšlietu ministrija, Ceļu satiksmes drošības direkcija, Satiksmes ministrija un Latvijas automoto biedrība (LAMB).

Vakar, 15.jūnijā, laikā no pulksten 13 līdz 15.30 Liepājas ielās reida dalībnieki sastapa 10 elektroskrejriteņu vadītājus. Visi sastaptie elektroskrejriteņu vadītāji tika uzrunāti un viņiem tika izskaidroti jaunie grozījumi Ceļu satiksmes noteikumos, kā arī doti informatīvi bukleti.

Viens pārkāpums gan tika fiksēts – Liepājas centrā jaunieši divatā atradās uz viena skrejriteņa. Tāpat ir novērots, ka elektroskrejriteņu vadītāji brauc ar neatbilstošu ātrumu, kā rezultātā var zaudēt kontroli pār elektroskrejriteņa vadāmību, kas noved pie negadījumiem.

Līdz 20.jūnijam visā Latvijā turpinās šādas pārbaudes un policisti turpinās dalīt informatīvos bukletus. Aicinām būt piesardzīgiem, piedaloties ceļu satiksmē un cienīt vienam otru!