Aprīlī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas uz aizdomu pamata par akcizēto preču nelegālu apriti Liepājā aizturēja vairākus vīriešus. Kopumā no nelegālās aprites tika izņemtas aptuveni 54 tūkstoši cigaretes, 540 litri nelegālā alkohola, alkohola ražošanas iekārta un šaujamierocis, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Aprīļa sākumā aizdomās par akcizēto preču nelegālu apriti Liepājā tika aizturēts vīrietis un pie viņa atrada un izņēma 52 760 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām un 10 litrus nelegālo alkoholu. Vīrietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā un uz izmeklēšanas laiku viņam ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Savukārt aprīļa vidū Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas uz aizdomu pamata par akcizēto preču nelegālu apriti Liepājā aizturēja personu grupu un kratīšanas laikā vairākos īpašumos un automašīnās tika konstatēts un izņemts 531 litri nelegālais alkohols, no kuriem 500 litri ir brāga, bet 31 litrs – gatava produkcija. Tāpat tika izņemta alkohola ražošanas iekārta, 1820 nelegālās cigaretes un šaujamierocis. Visi trīs vīrieši jau iepriekš bija nonākuši policijas redzeslokā par līdzīga rakstura likumpārkāpumiem. Arī viņiem uz izmeklēšanas laiku ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādiem noziedzīgiem nodarījumiem bargākais soda apmērs ir brīvības atņemšana uz laiku līdz 5 gadiem. Valsts policija turpina izmeklēšanu uzsāktajos kriminālprocesos.


Attēlos – policijas izņemtās cigaretes un alkohols.