1.decembrī tiek atzīmēta Pasaules AIDS diena. Šī ideja radās 1988.gadā, lai mazinātu sabiedrības aizspriedumus un naidu pret HIV inficētiem cilvēkiem un AIDS pacientiem.

Liepājā Pasaules AIDS dienu svētdien, 1.decembrī, atzīmēs ar lāpu gājienu un gaismas laternu palaišanu gaisā, aģentūru LETA informēja Liepājas Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punkta vadītāja Madara Lapsa.

Liepājas Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punktā gan sestdien, 30.novembrī, gan arī svētdien, 1.decembrī, būs iespēja bez maksas un anonīmi veikt HIV eksprestestus. Tāpat Pasaules AIDS dienā Liepājas iedzīvotāji varēs saņemt visu nepieciešamo informāciju par AIDS.

Svētdien Liepājā paredzēta informatīva profilakses akcija, kā arī lāpu gājiens un gaismas laternu palaišana gaisā Liepājas pludmalē, tādējādi pieminot AIDS upurus. Diena noslēgsies nakts klubā "Fontaine Palace", kur paredzētas sarunas, performances un filmas par dzīvi ar AIDS.

AIDS jeb iegūtais imūndeficīta sindroms ir slimību komplekss, kas attīstās HIV infekcijas gala stadijā uz novājinātu organisma aizsargspēju fona. Visā pasaulē ar diagnozi "HV inficēts" dzīvo vairāk nekā 35 miljoni cilvēku. Latvijā pašlaik ir reģistrēti 5817 cilvēki ar HIV infekciju, 1317 no viņiem ir AIDS stadijā. Šie dati atspoguļo tikai reģistrēto HIV/AIDS gadījumu skaitu, patiesais inficēto personu skaits Latvijā tiek lēsts vismaz divas reizes lielāks.

Pasaules AIDS dienas norisi atbalsta nakts klubs “Fontaine Palace” (www.fontaine.lv), studija “Horeo” (www.horeo.lv), Liepājas Krusta Evaņģēliski luteriskās baznīcas draudze (www.kalpot.lv) un Liepājas pilsētas Domes Sociālais dienests (www.spc.liepaja.lv).

Pasākumi 1.decembrī:
8.00 – 14.00 atvērto durvju diena Narkoatkarības palīdzības pāvarēšanas palīdzības punktā, informatīva akcija pilsētā;
15.00 dievkalpojums un aizlūgums par tiem, kas cieš no AIDS Liepājas Krusta evaņģēliski luteriskajā baznīcā Kr. Valdemāra ielā 7.
16.30 lāpu gājiens no Krusta baznīcas līdz Liepājas centrālajai pludmalei;
16.45 gaismas laternas aizdegšana un palaišana pie Pieminekļa bojā gājušiem jūrniekiem un zvejniekiem, pieminot AIDS upurus;
17.00 Lāpu gājiens no pludmales līdz promenādei;
17.30 AIDS zīmes iedegšana promenādē;
18.00 sadraudzības vakars ar sarunām, performancēm, filmām par dzīvi ar AIDS nakts klubā "Fontaine Palace".