Krišjāņa Kariņa (JV) vadītās valdības tālākais liktenis galvenokārt atkarīgs no tā, cik tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) spēs "savākties un nākt pie prāta".

To intervijā "Rietumu radio" sacīja bijušais Saeimas deputāts Jānis Lagzdiņš.

"Ja Bordāns turpinās rīkoties tikpat neprofesionāli kā pirmajās nedēļās pēc valdības izveidošanas, viņš būs tā bumba, kas uzspridzinās valdību," sacīja Lagzdiņš. "Es aicinu izbeigt muļķoties, sākt strādāt, un izmantot tās ļoti lielās iespējas, ko dod tieslietu ministra amats."

Par vienu galvenajām Bordāna pieļautajām kļūdām bijušais politiķis uzskata likumprojektu par bijušo komunistu darbības ierobežošanu valsts pārvaldē, kas ir "idiotisks", vismaz ar 25 gadus ilgu novēlošanos un "vienkārši smieklīgs".

"Otrkārt, vēstule ārvalstu vēstniekiem liecina par to, ka Bordāns joprojām ir priekšvēlēšanu situācijā un nesaprot, kā jāstrādā pozīcijā un valdībā," sacīja Lagzdiņš. "Juraša izdošana ir smaga lieta, un šeit patiesība ir kaut kur pa vidu."

Saeimas lēmumu izdot kriminālvajāšanai Juri Jurašu (JKP) Lagzdiņš atbalsta un vērtē kā tiesiski pareizu. Vienlaikus viņš gan norāda, ka to, kas "stāv aiz muguras", galvenais mērķis bija izsist no politikas Jurašu un traumēt JKP.

"Neviens nepārmestu prokuratūrai, ja kriminālvajāšana netiktu pieprasīta un netiktu saskatīts iespējamais nozieguma sastāvs. Šeit ir diskutabla situācija," sacīja Lagzdiņš. "Prokuratūra šajā diskutablajā situācijā faktiski, de facto, nevainojot prokuratūru, ir ietekmējusi politiskos procesus. Tiesa, JKP šo uguni uz sevi ir izsaukusi ar diezgan nepamatotiem aicinājumiem ar asu slotu izslaucīt visas drošības iestādes, prokuratūru un Augstāko tiesu. Ļoti iespējams, ka ir nepieciešamas pārmaiņas šajās iestādēs, bet es aicinātu tieslietu ministru sākt ar to nodarboties, nevis iesniegt stulbus likumprojektus un rīkot smieklīgus mītiņus."

Viņaprāt, JKP līderu rīcība liecina par risku partijai sašķelties un nonākt opozīcijā. Sašķeļoties arī KPV LV, izveidoties "loģiska alternatīva un loģisks vairākums" nākamajai valdībai, kurā, izstumjot ārā JKP, ienāks Zaļo un zemnieku savienība un kāda no KPV LV daļām.