Jaunās konservatīvās partijas (JKP) un "KPV LV" veidotā koalīcijā būtu "ieliktas divas bumbas", kuru pamatā ir personālijas - premjera kandidāts Aldis Gobzems (KPV LV) un JKP līderis Jānis Bordāns.

To intervijā "Rietumu radio" pauda Jānis Lagzdiņš, kurš pildīja Saeimas deputāta pienākumus no 5.Saeimas līdz 9.Saeimas sasaukumam, ziņo LETA..

Abu jauno, lielo partiju līderi ir personas, kuras savas politiķa ambīcijas stāda augstāk par valsts kopējām interesēm, sacīja Lagzdiņš, piebilstot, ka Gobzems un Bordāns nespēj iziet uz kompromisiem, kas ir sevišķi svarīga spēja sadrumstalota parlamenta situācijā.

"Tieši tagad, kad kompromiss ir tik ļoti nepieciešams, viņi nespēj pieņemt šo vienkāršo patiesību, kas ir sekmīga valdības un parlamenta darba pamats," sacīja Lagzdiņš.

Vaicāts par ieilgušo valdības veidošanas procesu, ilggadējais deputāts bija kritisks, uzsverot, ka JKP un "KPV LV" līderi nespēj vienoties ar to sabiedrības daļu un politiķiem, kuri domā mazliet citādi.

Vaicāts, ko sagaida no Gobzema valdības, ja to apstiprinās, Lagzdiņš pauda viedokli, ka tā būs ļoti īslaicīga, un tajā valdīs haoss.

Viņaprāt, Gobzems neuzskata par nepieciešamu vienoties par valdības deklarāciju un darbu plānu.

"Tas ir, strādāsim, kā gadās," sacīja Lagzdiņš, piebilstot, ka ar šādu darba metodi tiek ielikts haoss un neprognozējamība, kas ir ļoti bīstami, domājot par valsts drošību un finansēm.

Salīdzinot šī sasaukuma valdības veidošanas procesu ar 6.Saeimu, kad parlamentā ievēlētas tika deviņas partijas, Lagzdiņš sacīja, ka arī toreiz valdība bija sadrumstalota, taču visu noteica personālijas – cilvēki, kuri toreiz vadīja Saeimas frakcijas un partijas, bija ar pieredzi un spējīgi rast kompromisus.

"Valdība jau varētu būt vēl sadrumstalotāka, bet ir nepieciešams rast kompromisus, nevis domāt par savu priekšvēlēšanu ambīciju turpināšanu," uzsvēra Lagzdiņš.

Viņaprāt, ir neizbēgami, ka lielās partijas, kuras ieguvušas 16 vietas parlamentā, laika gaitā sašķelsies ambiciozo līderu nedemokrātisma dēļ.

Kā ziņots, Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagājušajā nedēļā Ministru prezidenta amatam nominēja "KPV LV" kandidātu Gobzemu. Pirms viņa šim postenim tika nominēts Bordāns, kuram valdību izveidot neizdevās. Savukārt Gobzems patlaban darbam Ministru kabinetā piedāvā veidot piecu partiju koalīciju, kurā ietilptu "KPV LV", JKP, nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"–"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, Zaļo un zemnieku savienība, kā arī "Jaunā Vienotība". Partneri pagaidām Gobzemam nav devuši skaidru atbildi, vai būtu ar mieru strādāt šādā valdībā, kurai būtu 63 parlamentāriešu atbalsts.