Toms Andersons ar "Apvienību "Iedzīvotāji"" nolēmis startēt arī Dienvidkurzemes administrācijas vēlēšanās. Foto: irliepaja.lv.


Toms Andersons, bijušais partijas "KPV LV" valdes loceklis, startam pašvaldību vēlēšanās Liepājā iesniedzis kandidātu sarakstu no Ufo pirms 12 gadiem Ikšķilē nodibinātās partijas "Apvienība "Iedzīvotāji"".


Bijušais "KPV LV" biedrs sarunā ar portālu irliepaja.lv prognozēja, ka Artusa Kaimiņa dibinātais politiskais spēks Liepājā nespēs savākt deputātu kandidātus, lai piedalītos vēlēšanās.


"No partijas praktiski ir aizgājuši visi 22 Liepājas nodaļas biedri," pastāstīja Andersons. Daži bijušie Kaimiņa partijas Liepājas nodaļas biedri nolēmuši ieturēt pauzi savā politiskajā darbībā, divi startēšot vēlēšanās, bet citu politisko spēku – Latvijas Reģionu apvienības, kā arī apvienības "Par!"/"Vienotība"/"Progresīvie" – sarakstos.


Pēc Andersona teiktā, Liepājas nodaļa, kas bijusi otra lielākā aiz Rīgas, un pirms vēlēšanām bija pulcējusi vairāk nekā 300 cilvēkus Latviešu biedrības nama zālē, pusotru gadu gaidījusi, kad partijas valde sāks pildīt biedriem un vēlētājiem dotos solījumus gan par nodaļu attīstību, gan, piemēram, par iestāšanos pret Liepājas cietuma sadārdzināto būvniecību un citiem lēmumiem, bet tā arī nav sagaidījusi.


Andersons esot daudzus pats personīgi pārliecinājis iestāties KPV LV, solot, ka šī organizācija "virzīs biedru idejas", kas tā arī nav noticis.


"Vienā brīdī man šiem biedriem bija jāsaka, ka kaut kas nav kārtībā.

Uzdevām vairākus neērtus jautājumus partijas valdei, piemēram, par valsts piešķirtā budžeta izniekošanu. Mūsuprāt to vajadzēja izlietot nevis 13., bet 14. Saeimai. Arī 360 000 eiro, kas tika ielietoti Rīgas domes vēlēšanām, principā bija vējā izmesti. Turklāt kampaņu taisīja ēdināšanas uzņēmums (!), kurš tikai pēdējā brīdī pirms vēlēšanām papildināja darbības veidus ar reklāmas pakalpojumiem.


Cīnījāmies par taisnību, ar ko "KPV LV"vispār sāka savu ceļu, bet netikām sadzirdēti".

Bijuši arī vairāki mēģinājumi atbrīvoties no biedriem, tajā skaitā no Andersona.


Vīlušies vēlētāji, un vīlušies arī paši biedri. "Partija sāka irt pa vīlēm," saka Andersons.


Protestēt pret partijas valdi un prasīt programmas izpildi sākušas arī citas nodaļas.


"6. decembrī sasaucām partijas biedru sapulci, tika ievēlēta jauna valde, kuras sastāvā nebija neviens ministrs, neviens deputāts, tiku ievēlēts arī es, un mēs uzsākām darbu. Uzņēmumu reģistrs (UR) reģistrēja izmaiņas, jo viss bija noticis likumā paredzētajā kārtībā".


Ievēlēts partijas valdē, Andersons ticis pie partijas dokumentiem, kuros atklājis dažādus pārkāpumus.


"Rezultātā vērsos gan KNAB, gan policijā, gan tiesā, gan UR par dokumentu viltošanu,

piemēram, bija noslēgti pieņemšanas-nodošanas akti un samaksāts par it kā izpildītiem uzdevumiem, kuri tomēr nebija izpildīti. Ja nemaldos, šobrīd ir arī uzsākts kriminālprocess pret Ati Zakatistovu un Ērika Pucēna palīgu Salvi Petriku par šo faktu."


6. decembrī ievēlētajai valdei ilgi darboties gan nav sanācis, jo 12. decembrī sapulci sasaukusi vecā valde, "lai atbrīvotos no jaunās valdes", bet atkārtotās vēlēšanās tomēr divi no jaunās valdes, tajā skaitā Andersons, ievēlēti atkal.


"Tad sākās visas peripetijas – gan ar frakcijas dalīšanos, gan deputātu domstarpībām un frakcijas vadītāja vietas dalīšanu. Mēs, Liepājas nodaļa, bijām tam visam pa vidu, jo aktīvi iesaistījāmies."


Šobrīd Andersons esot metis mieru un pēc 7. martā notikušās sapulces, kurā likts galdā "papīrs" par viņa izslēgšanu no KV LV un viņš arī izbalsots no valdes, uzrakstījis iesniegumu par izstāšanos no partijas, jo sapratis, ka "tā ir laika un enerģijas lieka tērēšana, jo sapulci var sasaukt ik pēc nedēļas – jebkurš biedrs var savākt 60 biedru parakstus un sasaukt kārtējo sapulci. Tas ir nebeidzams aplis...".


"Šai organizācijai ("KPV LV" – irliepaja.lv) neredzu nākotni, un nevēlos tai veltīt savu laiku un enerģiju."


Pēc Andersona teiktā, partijā vairs palikuši tikai tie biedri, kuri "ir amatos" un "apgūst partijas budžetu", saņemot atalgojumu Saeimā, frakcijā, ministrijās, nodaļās.