Partijas KPV LV vadītājus un biedrus, kas piektdien bija ieradušies Liepājā, Latviešu biedrības namā sagaidīja neliels pulciņš aizkaitinātu vēlētāju.

Šķiet, KPV LV vēlētāji, vīlušies savā politiskajā spēkā, bija izvēlējušies nevis piektdien doties uz tikšanos Latviešu biedrības namā, kur bija sapulcējušies kādi divdesmit liepājnieki, bet sestdien apmeklēt Ulda Marhilēviča mūziklu "Tobago" Liepājas Olimpiskā centra manēžā, kas bija ļaužu pārpildīta.

KPV LV Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs centās stāstīt, ko partija jau paveikusi, divas nedēļas esot pie varas (samazināts ministriju skaits, atstājot NA Parādnieku bez savas ministrijas), un ko vēl grasās darīt – samazināt izglītības programmu skaitu, lai uzlabotu kvalitāti, raudzīties, lai administratīvi teritoriālā reforma nebūtu tikai skaita samazināšana utt.

Tomēr sanākušos vēlētājus tas nespēja nomierināt, un pārmetumi bira kā no pilnības raga – gan par iesaistīšanos Kariņa valdībā, gan solījumu nepildīšanu, gan krītošajiem reitingiem un šķelšanos partijā.

"Kā jūs ieviesīsiet kārtību valstī, ja savā partijā to nevarat?!"  – pārmeta kāds liepājnieks, kas pēc daudziem gadiem ārzemēs tikai piecus mēnešus kā atgriezies mājās. Partijas dibinātājs un frakcijas priekšsēdētāja biedrs Artuss Kaimiņš skaidroja, ka ietur reālpolitikas kursu, un, neejot kopā ar Saskaņu vai ZZS, citas izvēles nav bijis – "Kariņa valdība ir labākais, kas varēja būt, pretēja gadījumā būtu haoss", bet valdības deklarācijas paketē "esam visus savus solījumus dabūjuši iekšā". Tāpat partijai ir savi ministri, valsts sekretāri un "lielās Saeimas komisijas ir mūsu, bez mums neko nevar".

Nekādi argumenti sanākušos nespēja ietekmēt, un kā norādīja kāds vīlies partijas atbalstītājs – iepriekšējo reizi bijām 300, tagad – jūs paši redzat...".

"Kauns par Gobzema kungu, vai pirms vēlēšanām jūs nepazināt viņu?!"; "Vai Meroni finansēja "Suņu būdu? Atbildiet, tikai nemelojiet!"; "Mani piekāsa Jaunais laiks, Zaļie zemnieki, Saskaņa – visi! Vairs neiešu vēlēt!" – šādi un līdzīgi jautājumi un izsaucieni skanēja no zāles.

Vairākkārt saņēmis pārmetumu, ka pieļāvis partijas šķelšanos, Kaimiņš izsaucās: "Beidzam sildīt šo zupu!".

Pēc viņa sacītā nekādas šķelšanās nav ne partijā, ne frakcijā, visi esot vienoti, un aizgājis ir tikai Gobzems.

"Piecpadsmit mandāti mums ir, un mēs ejam tālāk," apliecināja partijas vadītājs.

Uz tikšanos ar liepājniekiem, kā arī pilsētas domes vadītājiem bija ieradies KPV LV Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs, priekšsēdētāja biedrs Artuss Kaimiņš, labklājības ministre Ramona Petraviča, Saeimas deputāti Linda Liepiņa, Iveta Benhena-Bēkena, Ēriks Pucens, Jānis Vitenbergs un KPV LV partijas biedri Ilga Pranča-Hartingere un Liepājas nodaļas vadītājs Toms Andersons.