No šodienas, 26.novembra līdz 30.novembrim Liepājā notiek Karjeras nedēļa, kuras laikā plānoti vairāk nekā 70 dažādi pasākumi un aktivitātes skolēniem.

Pasākumi domāti skolēniem no 7. līdz 12. klasei ar mērķi palīdzēt jauniešiem saņemt informāciju par dažādām profesijām un izglītības iespējām nākotnē, informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Šodien pulksten 14.30 Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā notiks Karjeras nedēļas atklāšana ar spēli "Kas, kur, kad?" 7.–9. klašu audzēkņiem, bet Karjeras nedēļa noslēgsies ar " Atrakciju parku" un apbalvošanas pasākumu skolēniem, studentiem un skolotājiem Liepājas Latviešu biedrības namā 30. novembrī no 12.00 līdz 16.00.

Karjeras nedēļas pasākumos savu dalību jau pieteikuši vairāki simti skolēnu, pieteikšanās vēl turpinās, un katrs var izvēlēties savām interesēm atbilstošāko un saistošāko pasākumu. Interesēties un pieteikt savu dalību karjeras nedēļas aktivitātēs vēl iespējams, piezvanot atbildīgajiem par pasākumiem personiski. Ar visu pasākumu plānu, norises vietām, laikiem un atbildīgajiem iespējams iepazīties Liepājas Izglītības pārvaldes mājas lapā www.lip.lv sadaļā "Karjeras nedēļa".
Karjeras dienu koordinatore, Izglītības pārvaldes metodiķe Aelita Antonova aicina: " Lai ikviens skolēns šajās dienās atrod savas stiprās puses, padomā par savu karjeru un  profesiju, lai piedalās pasākumos, kuri patiešām interesē, nevis tikai tajos, uz kuriem dodas kolektīvi visa klase."

Kā informē Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Liepājas nodaļas vadītājs Ģirts Kronbergs, vislielākā interese ir par prokurora darbu, viesmīlības nozari,  militāro jomu. Šogad LTRK Liepājas nodaļa pirmo reizi piedāvā skolēniem iepazīties ar tik plašu Liepājā pieprasītu profesiju klāstu, un tā ir unikāla iespēja skolēniem tikties un uzdot jautājumus visdažādāko profesiju pārstāvjiem – arī būvniekiem, elektriķiem, aktieriem, sporta treneriem, mediķiem u.c.

Karjeras nedēļas pasākumos aktīvi iesaistījušies arī bērnudārzu audzēkņi, kuri kopā ar savām audzinātājām veidoja un attēloja dažādas profesijas un darba rīkus no visdažādākajiem materiāliem, arī sadzīves atkritumiem un dažādām otrreizējām izejvielām. Izstāde "Vecāku profesijas, darba rīki un piederumi" šonedēļ apskatāma tirdzniecības nama "Kurzeme" trešajā stāvā.
Karjeras nedēļas organizēšanā aktīvi iesaistījusies Liepājas Universitāte, PIKC "Liepājas Valsts tehnikums" , RTU Liepājas filiāle, Bērnu un jaunatnes centrs, pilsētas uzņēmēji.

Šajā nedēļā paredzētas dažādas radoši informatīvas lekcijas, arī seminārs vecākiem, kuri vēlas atbalstīt savus bērnus karjeras izvēlē.

Liepājas BJC " Vaduguns" sadarbībā ar Kanādas vēstniecību aicina apskatīt foto izstādi " Foto stāsti no Kanādas" – par enerģijas jomu. Otrdien, 27. novembrī plkst. 14.00 vidusskolu audzēkņi tiek aicināti uz tikšanos ar Kanādas vēstniecības pārstāvjiem " International Experience – ceļo un strādā Kanādā".

Karjeras nedēļu Liepājas Izglītības pārvalde organizē sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), tā norisinās norisinās vienlaicīgi piecās Latvijas pilsētās – Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē, Daugavpilī un Valmierā.