Jaunā konservatīvā partija (JKP) ir apstiprinājusi partijas Liepājas domes vēlēšanu kandidātu sarakstu, kurā ar pirmo numuru startēs Saeimas deputāts Uldis Budriķis (JKP), aģentūru LETA informēja JKP pārstāvji.

"Lai arī man ir garantēts darbs Saeimā, esmu pieņēmis lēmumu startēt Liepājas domes vēlēšanās, jo uzskatu, ka Liepājā, manās mājās, ir nepieciešamas pārmaiņas un pilsēta var attīstīties daudz straujāk, un pašvaldība var strādāt daudz godīgāk, pilsētnieku maksātos nodokļus tērējot saimnieciskāk," uzsvēra Budriķis.

JKP un Budriķis sola nodrošināt caurspīdīgu pārvaldi domē, Liepājas speciālajā ekonomiskajā zonā (LSEZ) un kapitālsabiedrībās. "Pašreizējā vara LSEZ ir novedusi kritiskā finansiālā situācijā un valstij nākas iejaukties, lai atbalstītu un noturētu Liepājas ostu "virs ūdens". Tas tāpēc, ka ostas vadībā ir politiķi un politiskie ielikteņi, kuri nav profesionāļi", teikts partijas paziņojumā.

JKP uzskata, ka LSEZ nedrīkst vadīt politiķi – tā kā uzņēmumu jāvada profesionāļiem. "Es kandidēju uz vietu Liepājas pilsētas domē, un mans mērķis nav ieņemt otru amatu LSEZ. To aicinu skaidri pirms vēlēšanām deklarēt arī citiem kandidātiem," uzsvēra Budriķis.

JKP industriālās nozares attīstības plāns paredz daļēju "Liepājas metalurga" darbības atjaunošanu. Politiķu ieskatā, iespējams, ka savtīgu interešu dēļ ir noraidīti globāla mēroga spēlētāji, kuri spētu restartēt uzņēmuma darbību, attīstīt teritoriju un "nodrošināt simtiem labi apmaksātas darba vietas".

"Esošā vara vienpersoniski pieņēma lēmumu atteikt investīcijas, kas ar plānoto tehnoloģiju iekļautos "zaļajā" industriālā parka idejā," apgalvots partijas paziņojumā.

Budriķis pauda, ka nozīmīga problēma Liepājai ir lielais grants ceļu īpatsvars pilsētā un ka viņš redz iespēju piesaistīt līdzekļus, lai pakāpeniski noklātu šos ceļus ar cieto segumu.

Tāpat Liepājā liela problēma ir mūsdienīgu mājokļu trūkums, tāpēc JKP paredz gan jaunu mājokļu būvniecību, gan infrastruktūras pieejamības nodrošināšanu privātajiem uzņēmējiem, kā arī vecu, pamestu ēku kapitālo remontu, pārbūvi.

"Ja pirms iepriekšējām vēlēšanām bija politiskie spēki, kuri piedāvāja jaunu alternatīvu Liepājas attīstībai, tad pašlaik mēs redzam, ka pārmaiņu solītāji ir ērti saplūduši ar līdzšinējo varu un turpina iepriekšējos gados iesākto politiku. Šajās vēlēšanās Jaunie konservatīvie būs vienīgā alternatīva pozitīvām un godīgām pārmaiņām Liepājā," akcentēja Budriķis.

Vēlēšanu diena būs jūnija pirmās nedēļas sestdienā. Vēl pirms tam iepriekšējā balsošana pašvaldību vēlēšanās notiks pirmdien, maija mēneša pēdējā dienā un pēc pāris dienu pārtraukuma iepriekšējā balsošana turpināsies arī jūnija pirmās nedēļas ceturtdienā un piektdienā.