Ceturtdien, 29. augustā Raiņa 6.vidusskolā uz gadskārtējo konferenci pulcējās izglītības iestāžu vadītāji un viņu vietnieki, lai apspriestu jaunā mācību gada aktualitātes.

Konferences dalībniekus sveica domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde, Izglītības pārvaldes vadītāja Ludmila Molčanova un LIZDA Liepājas nodaļas priekšsēdētāja Irēna Opšteine.

Silva Golde iepazīstināja ar aizvadītā gada svarīgākajiem notikumiem un Domes lēmumiem izglītības jomā, uzsverot, ka neskatoties uz skolēnu skaita samazinājumu, Liepājā visas izglītības iestādes un skolu tīkls ir saglabāts. Jaunajā mācību gadā pašvaldība turpinās iesākto kursu, papildus no 2014. gada atjaunojot veselības apdrošināšanu un ieviešot pabalstu mācību līdzekļu iegādei skolotājiem.

Savukārt nākamā ES finanšu plānošanas perioda prioritāte izglītībā būs skolu sporta laukumi un bērnudārzu rotaļu laukumu labiekārtošana, teica Golde. Runājot par pedagogu algām, Golde uzsvēra, ka nav taisnīgi valdībai uz lielo pilsētu rēķina uzturēt mazās skolas, nesamērīgi palielinot koeficientu jeb bērnu skaitu uz vienu skolotāju tieši lielajās skolās, pret ko iestājas arī Latvijas Lielo pilsētu asociācija.

Ludmila Molčanova iepazīstināja ar jaunākajiem statistikas un mācību kvalitātes rādītājiem, pievēršot uzmanību izmaiņām normatīvajos aktos, kas skar izglītības jomu un īpaši – pedagogu atalgojumu.

LIZDA Liepājas nodaļas vadītāja Irēna Opšteine savukārt solīja jaunas skolotāju protesta akcijas, ja viņu prasības algu jautājumu netiks uzklausītas.

Par sadarbības iespējām, ko piedāvā domes Vides un veselības daļa, informēja tās vadītāja Ineta Stadgale un speciālisti Armands Treimanis un Dace Liepniece.

Pozitīvu enerģijas lādiņu, jauno mācību gadu iesākot, pedagogiem ar savu uzstāšanos sniedza kompetences attīstības konsultants Uldis Pāvuls lekcijā „Personības restartēšana”.

Konferences otrajā daļā notika darbs grupās, kurās sava darba aktualitātes apsprieda skolu direktori, pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājas, kā arī direktoru vietnieki izglītības jomā un audzināšanas darbā.