Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības attīstības un metodiskā atbalsta centrs aicina  ikvienu interesentu uz vebināru par pieaugušo izglītību un personības pilnveidi, jeb "Kā rast motivāciju mācīties – pieaugušo izglītības iedvesmas stāsti". Saruna notiks 1.novembrī no pulksten 16 līdz 18, Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde.

Arvien vairāk šobrīd tiek aktualizēts jautājums par mācīšanās nepieciešamību visa mūža garumā un jaunu prasmju apguvi. Mācīšanās pieaugušo vecumā ir būtiski svarīga, lai veidotu veiksmīgu karjeru un celtu savu profesionālo kompetenci, kā arī būtu konkurētspējīgs krīzes apstākļos, kad esošais amats jānomaina pret citu.  Vebināra laikā būs dzirdami pieci pieredzes/iedvesmas stāsti par to kā mācīties pieaugušo vecumā, kur rast motivāciju, kā meklēt informāciju par mācībām un kā saplānot laiku, lai ikdienas rutīnā būtu vieta arī mācībām un jaunu prasmju apguvei. Būs iespēja arī uzzināt, kas ir platforma EPALE un kā Tu vari to izmantot savu prasmju pilnveide.

Vebinārā būs iespēja dzirdēt piecus iedvesmas stāstus:
• "Profesionālā pilnveide kā pagrieziena punkts sociālās situācijas uzlabošanai" – Aija Strazda, biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" projektu vadītāja. Strādājot ar diskriminācijas un sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju grupām, Aija ir novērojusi, ka tieši profesionālā pilnveide un dalība neformālās izglītības programmās, var kļūt par būtisku pagrieziena punktu, kas maina visu dzīves spēli. Ne tikai zināšanas un prasmes, ko persona iegūst, apmeklējot pieaugušo izglītības kursus, maina viņa domāšanu un uztveri, dažkārt tieši sajūta, ka viņš var piedalīties un apgūt jaunas zināšanas ir tas, kas paceļ viņa pašapziņu un virza uz augstāku mērķu sasniegšanu.
• "Esi neatlaidīgs savos mērķos un sasniegsi visu, ko vēlies" – Egils Šusts, Digitālā satura producents uzņēmumā Sense Media. Uzņēmējs un digitālā satura izstrādātājs. Mācās pats un motivē arī savus kolēģus mācīties un apgūt jaunas zināšanas. Digitālā satura veidošana pieprasa nepārtrauktu mācīšanos un jaunu prasmju apguvi un ar aizrautību apgūst jaunas programmas un digitālās platformas.
• "Man ir 54, un viss aizraujošākais vēl ir priekšā" – Vēsma Gaiziņa, Izglītības darba speciāliste Talsu novada Izglītības pārvaldē. Mācos, ja tas mani interesē vai ir kāds izaicinājums. Pēc profesijas esmu mūzikas un datorikas skolotāja ar direktora vietnieka, sekretāra, skolas direktora un izglītības darba speciālista pieredzi. Patīk sēņot un strādāt dārzā, kad rokas rušina zemi, tad radošums atraisās.  Iemācīties var visu, ja vien ir vēlēšanās - pēc atgriešanās no dekrēta atvaļinājuma darba vieta bija likvidēta, bet darbu vajadzēja, tāpēc iemācījos organizēt kultūras un sporta pasākumus un realizēju vietēja mēroga kultūras projektu, kurā veidojām filmu par pagasta jauniešiem.
• "Ir jāskrien divreiz ātrāk par citiem, lai nokļūtu tur, kur vēlies būt" – Līna Nagla, Varakļānu novada pašvaldības deputāte un pieaugušo izglītības koordinatore. Līna uzskata, ka nemitīga sevis pilnveide un vēlme mācīties palīdz neierūsēt un gūt lielāku pārliecību par sevi ikkatrā lietā, ko dara.  Būt jaunam ir gan izaicinājumi, gan iespējas, bet mācīties var jebkurā vecumā.
• "Mācīšanās atver pasauli un dod drosmi mainīt karjeru arī pēc 40" – Jolanta Bodniece, Inčukalna bibliotēkas vadītāja. Pēc 15 gadu darba pieredzes vienā no Latvijas lielākajā bankām un vairāk nekā 20 gadiem aktīvās pārdošanas jomā, nolēma mainīt darbu un kļuva par bibliotēkas vadītāju. Šobrīd studē kultūras vadību un ir atkal studentes statusā.  Jolanta uzskata, ka mācīšanās atver pasauli, dod lielāku brīvību un palīdz cilvēkam atrast ceļu pie sevis. Iepriekšējā darba pieredze un pilnveidotās komunikācijas prasmes lieliski noder bibliotēkas komandas vadībā un darbā ar dažādām iedzīvotāju grupām. Katras jaunas zināšanas ir vērtība.

Vebināra norise  - tiešsaistes platformā Zoom, pieslēgšanās saite tiks nosūtīta katram dalībniekam individuāli, pieteikšanās šeit: ej.uz/veb111