Apvienības TB/LNNK Liepājas grupa Lielās talkas ideju neatbalsta, taču Naionālās apvienības jauniešu iedvesmoti, šoreiz pieteicās notīrīt Liepājas domes logu rūtis.

Piektdien, talkas priekšvakarā TB/LNNK Liepājas grupas vārdā ar domes administratīvās daļas vadītājai Ivetai Stūrei adresētu iesniegumu pašvaldībā vērsās TB/LNNK biedri Gunārs Silakaktiņš, Inga Kulmane un Ivars Kesenfelds, kā arī žurnāliste Sarmīte Pujēna.

Iesniegumā teikts: “Sakarā ar izsludināto Vislatvijas talku šā gada 27.aprīlī, izsakām vēlēšanos piedalīties talkā Liepājas pilsētas domes ēkā, lai notīrītu domes 2.stāva logus no ārpuses. Ar tīrāmiem līdzekļiem būsim nodrošināti paši, bet no Liepājas domes puses būtu vēlams nodrošināt trepes vai atbilstošu pacēlāju...”

Dienas beigās tika saņemta atbilde no Ivetas Stūres, un tā bija noraidoša: “Pateicamies par izrādīto iniciatīvu! Ņemot vērā, ka domes ēkas logiem jau ir veikta tīrīšana un nākamā tīrīšana plānota maija beigās, jūnija sākumā (atbilstoši laika apstākļiem), izmantojot specializēto tehniku, nebūtu lietderīgi to šobrīd veikt.

Domes rīcībā nav specializētā tehnika – pacēlāji, kā arī dome nevar uzņemties atbildību par jūsu drošību, veicot darbus augstumā, tādēļ lietderīgāk būtu ēkas Rožu ielā 6 otrā stāva logi mazgāšanu uzticēt profesionāļiem.

Aicinām TB/LNNK Liepājas grupu izmantot iespēju piedalīties pilsētas sakopšanā kādā no divdesmit četrām pieteiktajām talkošanas vietām Liepājā, kas reģistrētas Liepājas pilsētas domes Vides un veselības daļā...”

TB/LNNK Liepājas grupas vadītājs Gunārs Silakaktiņš portālam sacīja: “Šoreiz izņēmuma kārtā nolēmām, ka varētu notīrīt domes 2.stāva logus, lai liepājnieki varētu labāk redzēt, kas tur, domes kabinetos, notiek...

Nekad iepriekš neesam piedalījušies Lielajā talkā. Citkārt esam kopuši katrs savu durvjpriekšu, talkojuši kapos, bet nekad tas nav noticis Lielās talkas dienā.

Mūsuprāt Lielā talka tomēr sevī nes komunistiskās sestdienas talkas simptomus un garu, ieskaitot šo piedalīšanos “brīvprātīgi piespiedu kārtā”. Sevišķi pašvaldības iestāžu darbinieki spiesti šo talkošanu pildīt kā klaušas.

Mēs uzskatām, ja pilsētas teritoriju sakopšanai ir atvēlēts pašvaldības finansējums, turklāt ne mazs, tad kādi vēl talcinieki vajadzīgi?!

Un par kādu naudu šos atkritumus apglabās “Ķīvītēs”? Vai poligons to darīs uz savu rēķina? Visdrīzāk, ka ne – gan jau piestādīs rēķinu pašvaldībai pēc acumēra aptuveni noteiktajam atkritumu daudzumam!

Patiesībā rēķins būtu jāapmaksā tām firmām, kuras no domes ieguvušas izdevīgus līgumus par ielu, parku utt. kopšanu Liepājā*)”

*) Pērnā gada nogalē Liepājas dome slēgusi līgumus ar dažādām privātfirmām
-par tiesībām veikt zaļo platību apzaļumošanas un kopšanas pakalpojumus,
-par tiesībām veikt parku apsaimniekošanas pakalpojumus,
-par ielu un veloceliņu ikdienas kopšanas pakalpojumiem,
-par tiesībām veikt pludmales kopšanas un uzturēšanas pakalpojumus,
-par strūklaku uzturēšanu,
-par bērnu spēļu laukumu uzturēšanu u.c. par vairāk nekā četriem miljoniem latu!