Papildināts. Vismaz pussimts cilvēku no Liepājas speciāli bija devušies uz Rīgu, lai iesaistītos „Grāmatu draugu ķēdē”, kas no rokas rokā padeva 2000 grāmatu uz Nacionālās bibliotēkas ēku.

Kā portālu informēja liepājniece Lidija Gūtmane, viņa un vēl 23 cilvēki, pastāvīgie Maijas Lapiņas ekskursiju kluba "Omnibuss" dalībnieki, kā arī biedrības „Optimistu pulks” pārstāvji sestdien bija devušies uz Rīgu, lai būtu to tūkstošu vidū, kas visas dienas garumā piedalījās grāmatu ķēdē, kas pārnesa uz jauno Nacionālās bibliotēkas ēku – Gaismas pili – 2000 grāmatas, ko tautas grāmatu plauktam bija dāvinājuši iedzīvotāji, vēstniecības un citi.

„Mūsu atbalsta punkts bija Dzelzceļa muzejs, kur varēja sasildīties un saņemt informāciju un baudīt karstu tēju,” pastāstīja Lidija Gūtmane.
Liepājnieki grāmatu ķēdē iesaistījušies pulksten 13.45, un strādājuši līdz pulksten 15.

Lidija Gūtmane: „Skaļi lasīju visu grāmatu nosaukumus, bija daudz ļoti vērtīgas lasāmvielas – Latvijas mazā enciklopēdija; ābeces; bērnu grāmatas; Mauriņas, Raiņa, Brigaderes, Sakses kopoti raksti; ļoti daudz mākslas grāmatu; grāmatas angļu, vācu un citās svešvalodās, un daudz daudz citu.”

Grāmatu ķēdes dalībniekiem arī bijusi iespēja apskatīt Gaismas pils pirmo stāvu (augstāk pagaidām, kamēr tiks novērstas dažas ar ugunsdrošību saistītas nepilnības, apmeklētājiem nav ļauts iet).

Kā portālu informēja Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore Ilga Erba, arī 27 Liepājas un apkārtējo novadu bibliotekāri sestdien devušies uz Rīgu, lai stātos kopīgajā ķēdē.

Pēc tam, kad dots ieguldījums Nacionālās bibliotēkas krājuma pārnešanā, liepājnieki baudījuši arī to, ko sestdienas vakarā piedāvāja Rīga kā Eiropas kultūras galvaspilsēta.Bibliotekāri apmeklējuši arī Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas koncertu arēnā "Rīga".

"Noskaņojums visiem bija ļoti pacilāts," atzina Erba.

Kopumā akcijā „Grāmatu draugu ķēdē” piedalījās vairāk nekā 14 tūkstoši dalībnieku.