Pirmdien, 26.oktobrī, pulksten 14 Liepājas Centrālkapos notiks piemiņas brīdis izcilajam fotomāksliniekam, fotolietu kolekcionāram Jānim Lādītim. Piemiņas pasākumu rīko biedrība "Liepājas Optimistu pulks" sadarbībā ar Liepājas muzeju, informē Liepājas muzeja filiāles "Liepāja okupāciju režīmos" vadītāja Sandra Šēniņa.

26.oktobrī Jānim Lādītim būtu apritējuši 90 gadi. Mūžībā viņš devās 2011.gada 12.decembrī. Jānis Lādītis, lai arī Kurzemē ienācējs no Vidzemes, bija īsts Liepājas pilsētas patriots, kurš savās fotogrāfijās iemūžinājis Liepājai nozīmīgus vēsturiskus notikumus, pilsētas un tās iedzīvotāju dzīvi 45 gadu garumā.

Fotomākslinieks Jānis Lādītis bija Starptautiskās Foto federācijas biedrs, Latvijas Fotomākslinieku savienības biedrs, vecmeistara Mārtiņa Butlera prēmijas laureāts, ar panākumiem piedalījies vairāk nekā 50 starptautiskās izstādēs. Jānis Lādītis bija viens no Tautas fotostudijas dibinātājiem, Liepājas Optimistu pulka vecbiedrs, divkārtējs titula "Gada liepājnieks" ieguvējs.

Jānis Lādītis bija ne tikai starptautiski atzīts fotomākslinieks, bet arī foto lietu kolekcionārs. Daudzus gadu desmitus Jānis Lādītis veltīja Latvijas fotogrāfijas vēstures pētniecībai. Viņš aizrautīgi vāca un rūpīgi krāja kolekciju, ko veido vēsturiskas fotogrāfijas, fotoaparāti, profesionālas grāmatas un albumi par fotogrāfiju un fotografēšanu, preses izdevumi, dažādi foto piederumi. 2004. gadā sirmais foto meistars ar testamentu savu kolekciju uzdāvināja Liepājai. Kolekcija glabājas Liepājas muzeja krājumā.