Sestdien, 18.maijā, Liepājas muzeja filiālē "Liepāja okupāciju režīmos" K. Ukstiņa ielā 7/9 paredzēta plaša "Muzeju naktij" veltīta programma "Sargā savu tēvu zemi!".

Tajā piedalīsies Skolēnu pūtēju orķestris "Liepāja", notiks Liepājas Neatkarīgā teātra performance – rekonstrukcija "1991. gada 15. janvāris", būs koncerts "Gandrīz tautas dziesmas", Liepājas Optimistu pulka izstāde "Dievs. Daba. Darbs", robežsargi kopā ar saviem izcilajiem palīgiem – dienesta suņiem, zemessargi un jaunsargi, vakarēšana kopā ar dziesminieku Haraldu Sīmani un citas aktivitātes, informē filiāles vadītāja Sandra Šēnina.

Muzeja filiāles ēkas 1. stāvā visas aktivitātes vienos sauklis – "Mans gods ir mana tauta". Apmeklētājus aicinās atcerēties Tautas frontes laikus un tā laika sajūtas barikādēs, plkst. 19 kopā dziedot tautā iemīļotas dziesmas koncertā "Gandrīz tautas dziesmas", no plkst. 20 piedaloties performancē –rekonstrukcijā "LTF Liepājas Koordinācijas centrs darbībā 1991. gada janvāra barikādēs", fotografējoties pie "Helsinki 86" karoga.

2. stāvā – "Mans gods ir mana zeme" – atcerēsimies, kā 1970. gados kopā ar Imantu Ziedoni sākās dižkoku glābšanas akcija, ko pārņēma arī Vides aizsardzības kluba Dabas un kultūrvēsturisko vietu kopēji "Liepājas Optimistu pulks", pulksten 19 varēs iemēģināt roku radošajā darbnīcā "Vecs top jauns", pulksten 20.30 iepazīties ar Liepājas Optimistu pulka paveikto 33 gadu garumā, bet no pulksten 22 vakarēt kopā ar dziesminieku Haraldu Sīmani.

Pagalmā "Mans gods ir mana valsts" pulksten 19 uzstāsies skolēnu pūtēju orķestris "Liepāja", pulksten 19.30 varēs vērot robežsardzes prezentāciju kopā ar dienesta suņiem, bet no 20.30 stafeti pārņem zemessargi un jaunsargi.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos Liepājas muzeja mājas un sociālo tīklu lapās.