Par cilvēkiem, kuri ar savu veikumu, degsmi un uzdrīkstēšanos 2019. gadā snieguši mūsu pilsētas attīstībai un izaugsmei īpašu devumu, titulam "Gada liepājnieks 2019" un "Goda liepājnieks" šogad saņemtas 104 pieteikumu anketas, informē domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

27.janvārī noslēdzās pieteikumu iesniegšana titulam "Gada liepājnieks 2019" un "Goda liepājnieks" – pavisam saņemtas 104 pieteikumu anketas par cilvēkiem, kuru veikums Liepājā bijis īpaši spilgts un pamanāms. Apbalvojumam "Gada liepājnieks 2019" iesniegtas 84 anketas, apbalvojumam "Goda liepājnieks" – 20 anketas.

Pieteikumi tiks apkopoti un liepājnieku iesniegtās anketas atbilstoši konkursa nolikumam izvērtēs domes Apbalvojumu komisija domes priekšsēdētāja vietnieka Gunāra Ansiņa vadībā. Komisijā darbojas dažādu nozaru pārstāvji, no kuriem liela daļa arī bijuši Goda un Gada liepājnieki. Šogad komisijas sastāvā ir Gada liepājniece 2018, koncertzāles "Lielais dzintars" mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča, 1. Novada nodaļas jaunsargu instruktors Varis Jansons, Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Liepājas pilsētas domes Sociālais dienests" sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone, Liepājas Liedaga vidusskolas direktora pienākumu izpildītājs Valērijs Jepiskoposovs, Gada liepājniece 2015, projektu vadītāja Irita Kalēja, būvfirmas "UPTK" vadītājs Zigurds Kirhners, Gada liepājnieks 2018, biedrības un komandas "RAVE team" dibinātājs, BMX freestyle aktīvists un treneris Roberts Klēpis, Gada liepājnieks 2008, Goda liepājnieks 2013, Liepājas Universitātes profesors, mākslinieks Aldis Kļaviņš, Gada liepājniece 2011 un Karostas glābšanas biedrības valdes locekle Monta Krafte, Liepājas reģionālās slimnīcas Intensīvās terapijas un anestezioloģijas nodaļas virsārsts, anesteziologs - reanimatologs, virsārsts Ivars Krastiņš, Liepājas vēstnesis 2019. gadā, uzņēmējs, valodu skolas un tulkošanas aģentūras "Valodu vēstniecība" īpašnieks Andris Lanka, Gada liepājniece 2010, laikraksta "Kurzemes Vārds" žurnāliste Anda Pūce, Gada liepājnieks 2006 un 2012, Liepājas militārpatriotisko organizāciju koordinators, Triju Zvaigžņu ordeņa sudraba goda zīmes kavalieris Juris Raķis un Latvijas Poļu savienības Liepājas nodaļas vadītāja vietniece, Poļu biedrības "Vanda" valdes priekšsēdētāja Rita Rozentāle.

Galvenais vērtēšanas kritērijs būs tas, cik pamanāms un sabiedrībai nozīmīgs bijis konkrētā kandidāta veikums pilsētas labā 2019. gadā. Nominanti tiks sumināti Liepājas dzimšanas dienā, 18. martā, svinīgā ceremonijā koncertzālē "Lielais dzintars". Informācija par ielūgumu saņemšanu uz apbalvošanas pasākumu vēl sekos.

Gada liepājnieka titulam varēja ieteikt ikvienu - gan sabiedrībā pazīstamus cilvēkus, kultūras, sporta, izglītības, uzņēmējdarbības jomas pārstāvjus, gan arī apkalpojošajā, sociālajā un citās jomās strādājošos, kuri 2019. gadā paveikuši kādu zīmīgu un noderīgu darbu, īstenojuši ideju vai projektu, kā arī veikuši kādu citu būtisku sabiedrisko darbību. Apbalvojumam bija iespējams izvirzīt arī vienkāršā darba darītājus, kuri ikdienā katrs savā jomā rūpējas par pilsētu, paveicot vairāk par tiešajiem darba pienākumiem.

Titulu "Goda liepājnieks" piešķir par īpašiem nopelniem Liepājas labā - valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes un saimnieciskajā darbā. Tas var būt gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša un panākumiem bagāta darbība visa mūža garumā.