18.martā, tieši Liepājas pilsētas 398. dzimšanas dienā, svinīgā apbalvošanas ceremonijā godinās liepājniekus par īpašiem sasniegumiem pilsētas un tās iedzīvotāju labā. Ielūgumus uz “Goda un gada liepājnieks 2022” ceremoniju, kas norisināsies koncertzāles "Lielais dzintars" lielajā zālē pulksten 17, iespējams saņemt koncertzāles Informācijas centrā, informē Kultūras pārvaldes projektu vadītāja Ieva Puka.

Svinīgā ceremonija tradicionāli ietvers gan muzikālu programmu, gan stāstu un apsveikumu titulu Goda liepājnieks un piecpadsmit Gada liepājnieks ieguvējiem. Visi titulu ieguvēji veiks ierakstu Liepājas Goda grāmatā. Pasākuma ietvaros deviņi liepājnieki arī saņems Pateicības rakstus.

Pēc svinīgās ceremonijas viesiem, tuviniekiem, draugiem un kolēģiem būs iespēja satikt un sveikt apbalvojuma saņēmējus koncertzāles mākslas telpā Civita Nova. Lai piedalītos pasākumā, ikviens interesents aicināts koncertzāles Informācijas centrā saņemt ielūgumu. Jārēķinās, ka to skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām pēc ielūgumiem doties laikus.

Titulu "Gada liepājnieks" piešķir kā apbalvojumu par sevišķiem nopelniem Liepājas labā iepriekšējā gada laikā. Titula ieguvēji saņems sudraba goda zīmes – piespraudes, kas veidotas kā liepu lapa, uz kuras attēlota Liepājas ģerbonī redzamā lauva, un apliecinājuma rakstus jeb diplomus. Savukārt Goda liepājnieks saņems goda zīmi – sudraba ordeni, uz kura redzama Liepājas ģerbonī attēlotā lauva liepu lapu vainagā un mazāku piespraudīti, ko var nēsāt ikdienā, kā arī Goda liepājnieka apliecinājuma rakstu jeb diplomu. Šo apbalvojumu piešķir par sevišķiem nopelniem Liepājas labā, kas var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes vai saimnieciskajā darbā. Par nopelniem uzskatāms gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša, priekšzīmīga un panākumiem bagāta darbība. Goda liepājnieka ordeņa, piespraudītes un Gada liepājnieka piespraudes autors ir Liepājas Mākslas vidusskolas Metāla dizaina nodaļas vadītājs Andris Garokalns.

Kā Liepājas pilsētas apbalvojums tituls izveidots 1994.gadā un atjaunots 2004.gadā. Šogad apbalvojumam tika saņemti 102 pieteikumi, tos izvērtēja Liepājas Apbalvojumu komisijas locekļi.

“Goda un gada liepājnieks 2022” titulu ieguvēji:
www.liepaja.lv/apstiprinati-15-titula-gada-liepajnieks-2022-un-goda-liepajnieks-2022-ieguveji