Ministra Kārļa Šadurska izteikums, ka izglītības sistēmas mērķis ir laimīgs cilvēks, neiekļaujas skaidri saprotamos aprēķinos, tomēr laimīgais cilvēks ir tas, kas sabiedrībai ir vajadzīgs.

To intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājā notiekošās radošuma konferences "Subject: Creativity" rīkotājs Mārtiņš Gineitis, raksta LETA.

"Laimīgais cilvēks ir tas, kas ir vajadzīgs, pēc kā mūsu nācija kliedz. Mēs varam attīstīt visvisādas lietas, bet, ja mums nebūs laimīgu cilvēku, mums nav jēgas," sacīja Gineitis.

Gineitis atzīst, ka daudzi par šo ministra izteikumu vīpsnāja, jo jēdziens "laimīgs cilvēks" neiekļaujas skaidri saprotamos aprēķinos kā, piemēram, iekšzemes kopprodukta pieaugums (IKP) par 3% vai augstākās izglītības rādītāju sniegums.

"Viņi to nesaprot, tāpēc ir vajadzīgi tulkotāji, kas nodrošina saziņu starp sektoriem un iztulko - ja būs laimīgs cilvēks, viņš IKP pieaugumu nodrošinās, iespējams, daudz lielāku," sacīja Gineitis. "Mēs katrs skatāmies no savas puses, caur savu pieredzi."

Viņaprāt, par cilvēka patiesajām vērtībām domā vien 2% visas sabiedrības, bet vēl 3% mēģina viņiem sekot, savukārt pārējie 95% sabiedrības ir patērētāji, kuru mērķi nav saistīti ar inovācijām, radošo ekonomiku, pievienoto vērtību un citiem "skaļajiem vārdiem".

"Ir cilvēki, kuriem ir savi mazie mērķi, uz kuriem viņi iet, un katram ir jādara tas, kas viņam patīk. Nav nozīmes, vai tas ir liels vai mazs," sacīja Gineitis, uzsverot, ka visiem nav jācenšas kļūt par progresa virzītājiem. Vienlaikus ir cilvēki, kuriem ir enerģija un vēlme kaut ko mainīt, un viņiem konferencē "Subject: Creativity" būs iespēja dzirdēt 20 lektoru stāstus par jaunā laikmeta dāvātajām iespējām un to, kā viņi spējuši pretoties visiem "tā neviens nekad nav darījis, tas nestrādās" un riskēt.

"Subject: Creativity" notiks rīt, 19.februārī, Liepājā, koncertzālē "Lielais dzintars".