Malkojot sarkanvīnu ar Ivaru Kesenfeldu, apcerējām Liepājas ikgadējo radošuma konferenci "Subject: creativity", kas, mūsuprāt, ir Mārtiņa Gineiša veiksmīgs biznesa projekts.

Arī Liepājas pašvaldība ir pielikusi sava veida finansiālo atbalstu šim interesantajam pasākumam. Un tas ir tikai apsveicami.  Šo radošo industriju pasākumu


lektori ir cilvēki, kuri savā jomā ar savu radošumu ir kaut ko reāli sasnieguši un kuru pieredzes stāstus ir interesanti, pamācoši un pat aizraujoši klausīties. 


Arī Liepājas pašvaldība un citu apkaimes pašvaldību ierēdņi tiek deleģēti apgūt šo radošuma izglītību.  Par liela skaita pašvaldības ierēdņu klātbūtni zālē liecina fakts, ka pēc pulksten 17 tukšo sēdvietu skaits stipri palielinās.

Ir dzirdēti viedokļi, ka šis radošuma forums ir kļuvis par vienu no gaidītākajiem pasākumiem "Lielajā dzintarā".


Pastāv arī viedoklis, ka ar katru gadu šim pasākumam arvien vairāk sāk aptrūkties tvaika, jo spilgto personību galerija izsīkst. 


Pirmajā radošuma gadā pasākumā bija izteiktākas personības, piemēram, V. Vīķe-Freiberga un daži citi no viņas līgas.

Ir arī, protams, dzirdēti negatīvi viedokļi par šo forumu. Piemēram,


nesen uz ielas satiekot pazīstamu ledusskapju un veļas mašīnu tirgotāju un remontētāju, atzinums par konferenci bija, maigi izsakoties, kritisks,


jo ar biznesa sirdsapziņu un izdomu viņam jau pirms tam viss ir bijis kārtībā, bet viņa biznesā no tur teiktā nekas nav bijis piemērojams. Un velti izgrūsti 150 eiro! 

Tajā pašā laikā dzirdēts, ka dažam labam no pašvaldību cilvēkiem divas dienas "Lielajā dzintarā", vērtējot pēc tur iegūtās informācijas, esot bijušas kā mēneša komandējums uz Jēlas universitāti.

Lielākā daļa no Gineiša kunga uzaicinātajiem lektoriem ar savu radošumu un personību savā jomā tiešām kaut ko sasnieguši. Bet, kā jau dzīvē, viņi, visdrīzāk, ir izbriduši kļūdu, neticības un šaubu dumbrājus. Un ne jau visas lietas tiek izstāstītas. Spožs piemērs tam bija Liepājas biznesa karognesēja Ulda Pīlēna uzstāšanās forumā. Varbūt mēs ar Ivaru nedaudz kļūdamies Ulda Pīlēna visa radošuma spektra novērtējumā, bet, mūsuprāt,


dažus būtiskus, interesantus faktus Pīlēna kungs savā runā tomēr aizmirsa pateikt (iespējams, ne vienīgais).


Proti, mūsuprāt, viens no galvenajiem un efektīvākajiem Ulda creativity faktoriem biznesā bija iesaistīšanās politikā.  Jo galvenais finansiālais fundaments "UPB" biznesa izaugsmei  tika ielikts laikā, kad Pīlēna kungs bija Tautas partijā un saņēma Latvijas valsts būvniecības pasūtījumus  Latvijas-Krievijas robežbūvju kompleksai izbūvei. Un ne tikai to vien.
 

Mums ar Ivaru kā liepājniekiem ir prieks par jebkuru interesantu pasākumu mūsu pilsētā. Un mēs novēlam Mārtiņam Gineitim atdabūt uz Liepāju, ja ne Bilu Geitsu, tad vismaz Grētas jaunkundzi!