Atbalstot grozījumus 2019.gada budžetā, deputāti akceptēja arī 19 000 eiro piešķiršanu SIA "Addiction" divu konferenču rīkošanai.

Konceptuālu atbalstu konferenču "Celtspēja" un "Sports VAR" rīkošanai un to finansiālam atbalstam deputāti izteica Pilsētas attīstības komitejas sēdē jau aizvadītā gada nogalē. Domes sēdē 21.martā vairākums nobalsoja arī par konkrētas summas – 19 000 eiro – piešķiršanu.

Iebildumi pret to bija deputātei Ludmilai Rjazanovai, kura uzdeva jautājumu: "Kāpēc mēs vienus atbalstām, bet citus ne?" Tāpat deputāte vaicāja, vai SIA "Addiction" nevarētu piedalīties Mazo un vidējo komercsabiedrību projektu konkursā un saņemt līdzfinansējumu šādā veidā.

Domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis uz šiem jautājumiem atbildēja, ka par SIA "Addiction" rīkotajām konferencēm vienmēr bijušas labas atsauksmes un tajās vienmēr ir piepildītas zāles, tāpēc viņam neesot nekādu šaubu par šo pasākumu kvalitāti, un to apliecinot arī gaidāmā pasākumu gada balva rīkotājiem (SIA "Addiction" konference "Subject: Creativity" tās pašas dienas vakarā saņēma 3. vietu kategorijā "Labākais publiskais pasākums – tradīcija" – irliepaja.lv).

Jau vēstīts, ka konferenču rīkotāji lūguši atbalstu 9500 eiro apmērā katrai no konferencēm (pērn pašvaldības atbalsts konferencei "Celtspēja" bija 9800 eiro), lai nodrošinātu telpu īri un daļēji – lektoru honorārus. Pašvaldībai konferences rīkotāji piedāvā 50 vietas bezmaksas dalībai katrā no konferencēm.

Trešā sabiedrības vadītāju konference "Celtspēja", kurā aicināti ņemt dalību valsts un pašvaldību augstākā un vidējā līmeņa vadītāji, Liepājā ieplānota 11.oktobrī (līdzīga konference plānota arī Cēsīs), un tās norises vieta būs koncertzāle "Lielais dzintars". Kā Attīstības komitejā skaidroja Gineitis, konferencē no vadītāja skatupunkta tiks apskatīti trīs nozīmīgākie virzieni: cilvēku vadība, procesu vadība un sevis vadība.

Savukārt sporta profesionāļu konference "Sports VAR", ko SIA "Addiction" rīkos pirmo reizi, paredzēta 26.aprīlī, arī "Lielajā dzintarā". Tajā būs apvienotas desmit lekcijas, desmit iedvesmojoši pieredzes stāsti par sportu kā dzīvesveidu un arī par sportu kā biznesu. Plānots, ka konference pulcēs 1000 dalībniekus.

"Addiction" līdzšinējās konferences, kuru norisē un plānošanā tiek piesaistīti nozaru profesionāļi, pēc Gineiša sacītā saņēmušas augstu novērtējumu – vidēji deviņas no desmit ballēm. Vairāk nekā 96% šo konferenču apmeklētāju ieteiktu tās saviem kolēģiem un sadarbības parteriem.

Kā uzsvēra konferenču rīkotājs, netieši ieguvēji no tām ir arī viesmīlības un kultūras nozaru uzņēmumi, jo konferences notiek tā sauktajā "nesezonā", bet Liepāja kopumā nostiprina savu kā nozīmīga izglītības un konferenču centra tēlu.