Deputāti oktobra domes sēdē pieņēma lēmumu sniegt pašvaldības finansiālu atbalstu SIA "Addiction" organizētajam nozares profesionāļu forumam "Kultūra rīt". Foruma norise paredzēta 27. novembrī Liepājā.

Deputāti nolēma piešķirt no pašvaldības budžeta līdzekļiem, kas paredzēti konferenču, semināru un starpnozaru pasākumu atbalstam, līdzfinansējumu:


15 000 eiro telpu nodrošinājumam un daļējai lektoru honorāru apmaksai, ja forums tiks organizēts klātienē koncertzālē "Lielais dzintars", vai 7 500 eiro, ja forums tiks organizēts attālināti.

Pēc domes priekšsēdētāja vietnieka Gunāra Ansiņa ierosinājuma lēmums tika papildināts ar nosacījumu, ka pasākums tiek līdzfinansēts no Liepājas pašvaldības budžeta līdzekļiem, ja forumā tiks paredzēta iespēja kādam no Liepājas kultūras nozares vadītājiem uzstāties konferences atklāšanas daļā vai tūlīt pēc pārtraukuma, popularizējot Liepājas kultūras vērtības un pozicionējot Liepāju kā pretendenti uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu.

Foruma rīkotāji informē, ka tas pulcēs 20 lektorus –  spilgtas personības no kultūras un mākslas pasaules. Forumā uzstāsies, piemēram, Vaira Vīķe-Freiberga, Daina Teters, Andris Vilks, Agnese Egliņa, Māra Lāce, Mārtiņš Mielavs, Ģirts Majors u.c., kas stāstīs par pieredzēto kultūrā un mākslā, izpētīto un to, kā kultūras joma varētu attīstīties nākotnē.


"Šajā gadā piedzīvotais kultūras un mākslas nozares cilvēkiem un organizācijām ir gan licis spiest pauzi, gan iedevis neiedomājami spēcīgu paātrinājumu dažādām pārmaiņām, sadarbībām, jaunām formām un pieredzēm. Mēs vēlamies savest kultūras un mākslas profesionāļus kopā, lai saprastu, kāds ir "jaunais tagad" šajā nozarē," foruma idejas rašanos komentē organizatori.