Radošo industriju ceturtā konference "Subject: Creativity", kas nākamgad notiks jau ceturto reizi, būs arī pēdējā šādā formātā. 2018.gadā būs arī konference "Celtspēja".

Par to konferenču rīkotājas SIA "Addiction" pārstāvis Mārtiņš Gineitis informēja deputātus Finanšu komitejā. Pēc viņa sacītā, "aplis ir noslēdzies", konferences rīkotāji ir "izstāstījuši visu, ko gribējām", "ir jāpaņem pauze", jo "vajadzīgs cits formāts".

Gineitis lūdza pašvaldības atbalstu gan konferencei "Subject: Creativity", kas notiks 2018.gada 16.februārī, gan nākamgad 12.oktobrī paredzētajai sabiedrības vadītāju konferencei "Celtspēja", kas pirmoreiz notika šogad, un, pēc rīkotāji sacītā, iemantojusi lielu atsaucību – tajā piedalījušies 1040 dalībnieki klātienē (85% no Rīgas un Pierīgas), 5350 – tiešsaistē, pārstāvēta bijusi 81 pašvaldība, uzstājušies 15 lektori. 98% dalībnieki ieteiktu konferenci apmeklēt arī citiem. Gineitis lūdza pašvaldības atbalstu līdzšinējā līmenī. Šogad "Subject: Creativity" saņēma nepilnus 5000 eiro, līdzīgi arī "Celtspēja" (pašvaldība segusi 18% no izmaksām, konferences kopējais budžets bijis 50 tūkstoši eiro).

Jau vēstīts, ka konferencē "Subject: Creativity" 2018.gadā uzstāsies 20 dažādu radošo industriju un ar tām saistīto nozaru eksperti un viedokļu līderi, kuru profeisonālā pieredze ir sniegusi iespēju iedvesmoties, attīstīties un sevi izaicināt. Lektoru vidū šoreiz būs tādas personības kā Gustavs Terzens (TV raidījumu vadītājs, mūziķis, ceļotājs), Dainis Grūbe (aktieris), Baiba Sipeniece-Gavare (TV un raidījumu vadītāja), Pēteris Kļava (bērnu ārsts, reanimatologs), Andrejs Mediņš (priesteris), Sergejs Jēgers (latviešu dziedātājs, kontrtenors), Ieva Kalve (ekonomikas doktore), Uvis Helmanis (titulēts basketbolists, treneris), Juris Batņa (ārsts-psihiatrs, pirtnieks), Marika Latsone (grafikas dizainere, ceļotāja), Uģis Balmaks ("Iphone photography school" līdzīpašnieks), Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" komanda un citi. Lektoru sarakstu iespējams redzēt konferences mājaslapā: www.subjectcreativity.lv