SIA "UPTK" vadītājs Zigurds Kirhners sola jau nākamnedēļ sākt Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas renovācijas pēdējās kārtas pirmos darbus.

Otrdien, 23.maijā, 1.ģimnāzijā Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere un SIA "UPTK" vadītājs Zigurds Kirhners svinīgi parakstīja būvniecības līgumu par ģimnāzijas renovācijas noslēdzošo kārtu. Līguma kopējā summa ir 698 238, 89 eiro (ar PVN). Darbus plānots pabeigt 140 dienu laikā, šajā laikā atjaunojot mācību iestādes iekšējā pagalma fasādi un labiekārtojot pagalmu.

Kā portālam sacīja Kirhners, darbi, saskaņā ar arhitektes Ilzes Mekšas projektu, reāli tiks sākti jau nākamajā nedēļā, vispirms sakārtojot pazemes komunikācijas. Pēc tam sekos pagalma labiekārtošana, žoga, ģimnāzijas ēkas pagalma puses un saimniecības ēkas fasāžu un atjaunošana, kā arī foajē, bibliotēkas, dabaszinību, ķīmijas, fizikas, matemātikas un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) klašu telpu remonts.

"Darbs ir liels, un laiks ir ierobežots, turklāt jārēķinās ar laikapstākļiem," atzina darbu veicēju pārstāvis, piebilstot, ka "UPTK" gan ir priekšrocības tajā ziņā, ka gan objekts ir labi pazīstams, gan cilvēki, jo uzņēmums strādājis arī pie iepriekšējām renovācijas kārtām.

Ģimnāzijas direktors Helvijs Valcis atzina, ka "UPTK" ļoti labi tiek galā ar "vasaras darbiem".

Vicemērs Vilnis Vitkovskis atcerējās domes Attīstības pārvaldes terminoloģiju, kurā projekti tiek salīdzināti ar lidmašīnām, un šajā gadījumā lidmašīna esot pacēlusies gaisā, tagad tikai atliekot to veiksmīgi nosēdināt.

Izglītības pārvaldes projektu vadītāja Ilze Cēbere pastāstīja, ka bez būvprojekta īstenošanas paredzēts arī informācijas tehnoloģiju iepirkums par ļoti lielu summu – ap 700 000 eiro, kā arī jaunu, ergonomisku mēbeļu iegāde tām telpām, kurās tādu vēl nav, par 400 000 eiro. Šā projekta ietvaros ģimnāzija stiprinās arī savas metodiskā centra funkcijas.

Ģimnāzijas ēkas renovācija piecu gadu laikā tika sadalīta 32 kārtās, ieguldot gandrīz 3 miljonus eiro pašvaldības un ES finansējuma.

Kopš 2013.gada Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas ēka, kas uzcelta 1912.gadā pēc arhitekta Ludviga Melvila projekta, ir iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Tā ir viens no izcilākajiem Eiropas augstāko standartu jūgendstila arhitektūras paraugiem.