Ekspertu komisija secinājusi, ka Liepājā gāzes eksplozijā cietušās mājas nesošās konstrukcijas ir saglabājušās drošas un iedzīvotāji var atgriezties savos dzīvokļos, izņemot 2.stāva mitekļus.

Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs  informēja, ka tikko beigusies "Liepājas namu apsaimniekotāja" un mājas iedzīvotāju sapulce un pirmie iedzīvotāji jau atgriežas savos dzīvokļos.

Taču 2.stāvā, kurš bija sprādziena epicentrs un kurā dzīvokļiem izbiruši logi un izsistas durvis, dzīvokļi bez remonta vairs nav apdzīvojami. Stāvs ir noslēgts, un iedzīvotāji policista pavadībā var ieiet tikai pēc savām mantām. "Liepājas namu apsaimniekotājs" tuvākajās dienās ieliks logus un durvis, sacīja Rjabcevs, piebilstot, ka pie 2.stāva dežurē pašvaldības policisti, lai novērstu marodierisma iespēju.

Tā kā 3.stāvā glābšanas darbu laikā vairāki dzīvokļi tika uzlauzti, arī tur dežurēs pašvaldības policija. Rjabcevs paskaidroja, ka pašlaik tiek apzināti šo dzīvokļu iemītnieki, kuri var atgriezties. "Liepājas namu apsaimniekotājs" arī noskaidros, kāda palīdzība nepieciešama šo dzīvokļu iemītniekiem.

Kā šodien vēstīja Latvijas Televīzija, viens no eksplozijas iemesliem varētu būt pašnāvības mēģinājums. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes komandiera vietnieks Mursals Kirimovs informēja, ka vīrietis it kā esot draudējis padarīt sev galu. Turklāt sprādziens bija dzīvojamā istabā, nevis virtuvē, kur ir gāzes iekārtas. "Viņš gaidīja to koncentrāciju, jo gāzes koncentrācija bija liela, tāpēc arī bija tāds sprādziens," atzīst Kirimovs.

Jau vēstīts, ka Liepājā piecstāvu dzīvojamajā mājā sestdienas vakarā notikusi gāzes eksplozija. Pēc notikušā palīdzība sniegta kopumā deviņiem cilvēkiem, no tiem vienam uz vietas - vīrietis bija guvis grieztas brūces sejā no plīstošajiem stikliem. Savukārt astoņi cietušie nogādāti slimnīcā. Viens vīrietis ir ļoti smagā stāvoklī, pārējie guvuši dažādus sasitumus, saindējušies ar dūmiem, tostarp divi divus un trīs gadus veci bērni. Savukārt vienai sievietei bijusi stresa reakcija un paaugstināts asinsspiediens.

"Latvijas gāzes" preses sekretārs Vinsents Makaris informēja, ka "sprādziens radies nelegāla pieslēguma rezultātā. Šajā dzīvoklī dabasgāzes padeve bija atslēgta 2008.gadā".