Jūlija sākumā daudzdzīvokļu ēkā Vānes ielā 11 notikušās gāzes eksplozijas seku novēršana "Liepājas namu apsaimniekotājam" (LNA) izmaksājusi 16 082 eiro.

To intervijā "Rietumu radio" sacīja ēku apsaimniekojošā uzņēmuma vadītājs Artis Rimma, raksta LETA.

Darbus "Liepājas namu apsaimniekotājs" veicis par uzņēmuma uzkrātajiem līdzekļiem, jo mājas uzkrājumā bija vien 3000 eiro, par ko bija plānots sakārtot kanalizācijas guļvadus un kolektorus, sacīja Rimma. Dokumenti ir apkopoti un iesniegti Liepājas pašvaldībai, kas ir īpašnieks dzīvoklim, kurā notika sprādziens.

Sākotnēji bija paredzēts, ka remonta izmaksas segs apdrošinātājs, tomēr apdrošināšanas kompānija BTA paziņojusi, ka tas notiks vien tādā gadījumā, ja Valsts policijas izmeklēšanas rezultātā tiks atzīts, ka daudzdzīvokļu mājā Liepājā notikušajā gāzes sprādzienā vainojama Liepājas pašvaldības iestāde "Nekustamā īpašuma pārvalde" un ja notikušā negadījuma cēlonis nebūs ļauns nolūks vai rupja neuzmanība.

Kā stāsta Rimma, pēc sprādziena arī citu namu iedzīvotāji kļuvuši daudz uzmanīgāki un asāk reaģē un mājās notiekošo.

"Cilvēki sāk vairāk pievērst uzmanību saviem kaimiņiem un viņu uzvedībai," sacīja Rimma.

Jau ziņots, ka 5.jūlija vakarā Liepājā, Vānes ielā, piecstāvu dzīvojamā mājā notika gāzes eksplozija. Vīrietis, kurš atradies sprādziena epicentrā, guva smagus trešās pakāpes ķermeņa apdegumus un vēlāk slimnīcā nomira. Negadījumā cieta vēl seši cilvēki, tostarp divi bērni.

Saistībā ar notikušo policijā ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 20.nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret vispārējo drošību un sabiedrisko kārtību. Policija noskaidros notikušā cēloņus un apstākļus, taču pagaidām nekomentēs iespējamos notikušā iemeslus, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

Savukārt glābēji, balstoties uz notikuma vietā redzēto, pieļauj vairākas versijas, tostarp bezatbildīgi un nepareizi veiktu nelegālu pieslēgumu, neuzmanību vai pat pašnāvības mēģinājumu, aģentūrai LETA atzina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 2.daļas komandieris Vidmants Jonkus.