Dabasgāzes sadales sistēmas operators AS "Gaso" šogad no jūnija līdz decembrim veiks dabasgāzes apgādes sistēmas rekonstrukcijas darbus Liepājā, Grobiņā, Brocēnos un Saldū, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Siltie gada mēneši ir laiks, kad "Gaso" veic dažādus gāzes apgādes sistēmas rekonstrukcijas darbus Latvijas gazificētajos reģionos. Šīs rekonstrukcijas ir nepieciešamas, lai padarītu gāzapgādes sistēmu drošāku, kas ļautu to ekspluatēt arī turpmāk, nākotnē.

No jūnija līdz decembrim "Gaso" Liepājas iecirknis veiks gāzesvadu ievadmezglu pārbūvi Liepājā, Grobiņā un Saldū, lai modernizētu gāzapgādes ievadmezglu, kā arī paaugstinātu gazificējamā objekta drošību.

Ievadu pārbūves laikā īslaicīgi – uz vienu darbadienu – tiks pārtraukta dabasgāzes padeve lietotājiem. Par gāzes padeves pārtraukumu uz būvdarbu laiku lietotāji tiks informēti piecas dienas pirms darbu sākšanas.

Tāpat tiks veikta gāzesvadu hidroslēgu pārbūve Brocēnos Lielcieceres un Jaunatnes ielās, lai modernizētu dabasgāzes sadales sistēmas un paaugstinātu tās drošību.

Hidroslēgu pārbūves laikā, iespējams, īslaicīgi tiks pārtraukta dabasgāzes padeve lietotājiem, kā arī, iespējams, tiks ierobežota gājēju un satiksmes līdzekļu pārvietošanās. Pirms darbu sākšanas iedzīvotāji tiks informēti par dabasgāzes padeves atslēgšanu.

Savukārt Liepājā no jūlija līdz oktobrim Ventspils, Ziemeļu un Kviešu ielu krustojuma rajonā tiks izbūvēts jauns skapjveida gāzes regulēšanas punkts (SGRP) un plānota sadales gāzesvada būvniecība.

Būvdarbu laikā būs jārēķinās ar ceļu satiksmes ierobežojumiem Ventspils un Kviešu ielās.

Darbu rezultātā dabasgāzes sadales sistēma tiks sacilpota nodrošinot esošās infrastruktūras efektīvāku izmantošanu, iespēju operatīvi manevrēt ar gāzes plūsmām iespējamo avāriju un remontdarbu laikā, nepārtraucot dabasgāzes piegādi lietotājiem, stabilizējot spiedienu dabasgāzes sadales sistēmā, kā arī nodrošinot drošu un nepārtrauktu dabasgāzes apgādi no vairākiem piegādes avotiem.

2023.gadā "Gaso" strādāja ar 56,571 miljona eiro auditēto apgrozījumu, kas ir par 10,5% vairāk nekā 2022.gadā, kā arī uzņēmums guva peļņu 7,246 miljonu eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

"Gaso" izveidota 2017.gada nogalē, nodalot AS "Latvijas gāze" sadales sistēmas darbību un izpildot Eiropas Savienības un valsts prasības par dabasgāzes sadales sistēmas neatkarības nodrošināšanu. Taču 2023.gada jūlija beigās par "Gaso" vienīgo īpašnieci kļuva Igaunijas uzņēmums "Eesti Gaas", kas pieder Igaunijas investīciju kompānijai "Infortar".

"Gaso" ir vienīgais dabasgāzes sadales sistēmas operators Latvijā. Kompānija nodrošina dabasgāzes tīklu drošību, tehniskos pakalpojumus un dabasgāzes patēriņa uzskaiti. "Gaso" ir nacionālajai drošībai nozīmīga komercsabiedrība.