Trešdien, 1.jūlijā, "Rietumu radio" sadarbībā ar nodibinājumu "Bērnu slimnīcas fonds" un Pusaudžu resursu centru Liepājā uzsāk informatīvo kampaņu "Mēs esam ar Tevi", ar kuras palīdzību jūlijā iecerēts vākt ziedojumus depresijas un pašnāvības risku novēršanas programmas ieviešanai Liepājā, informē "Rietumu radio" vadītājs Dzintars Hmieļevskis.

"Rietumu radio" nodrošinās informatīvās kampaņas īstenošanu, bet "Bērnu slimnīcas fonds" un tā izveidotais Pusaudžu resursu centrs Liepājā līdztekus sekmīgam darbam ar jauniešiem, kas cieš no atkarībām, plāno sākt jaunu atbalsta programmu, lai sniegtu laicīgu palīdzību depresijas un pašnāvības riska gadījumos.

Darbadienu pēcpusdienās no pulksten 15 "Rietumu radio" viļņos varēs dzirdēt intervijas ar nozares ekspertiem – psihologiem, terapeitiem, mentoriem un jaunatnes speciālistiem, bet vēlāk pēcpusdienā gaidāmas koncertintervijas ar Latvijā pazīstamiem mūziķiem.

"Depresija un pašnāvības sabiedrībā ir ļoti neērta tēma, par kuru daži cenšas runāt, bet kopumā dažādas psiholoģiskas problēmas visās sabiedrības vecuma grupās tomēr cenšas noklusēt. Publiski pārrunājot šos jautājumus ar speciālistiem un sabiedrībā pazīstamiem mūziķiem, vēlamies palīdzēt tās atpazīt un nebaidīties laikus sākt risināt," kampaņas sākšanu pamato "Rietumu radio" vadītājs Dzintars Hmieļevskis.

"Esmu priecīga un pateicīga par šo akciju, kas ir ļoti vērtīga ne tikai jauniešiem, bet ikvienam no mums, jo ar mentālās veselības grūtībām saskaras daudzi un dažādos vecumos. Svarīga loma depresijas un pašnāvības riska mazināšanā ir jauniešu vecākiem un citiem pieaugušajiem, kuri ikdienā ir blakus pusaudzim, tāpēc šādas akcijas, kad ne tikai tiek vākti ziedojumi, bet ir atklātas sarunas par mentālo veselību, ir bezgala svarīgas. Un, protams, arī profesionāla palīdzība, ja radušās nopietnas grūtības. Rīgā jau ilgāk nekā pusgadu sadrbībā ar Veselības ministriju īstenojam programmu jauniešiem ar depresiju un pašnāvības risku, un ceru, ka akcijas rezultātā šo programmu varēsim ieviest arī Liepājā!" stāsta "Bērnu slimnīcas fonda" valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa.

Tālrunis ziedojumiem: 9000 6681   

Konts ziedojumiem:

Bērnu slimnīcas fonds
Vienības gatve 45, Rīga, LV1004
reģ.nr. LV40008057120
AS Swedbank
Bankas kods: HABALV22
Konta nr. LV02HABA0551000377020 (mērķis: kampaņai "Mēs esam ar Tevi")

Akcijai var sekot gan "Rietumu radio" apraidē Liepājā un tās apkārtnē (FM 105,8), gan citviet Latvijā un pasaulē ar tiešraižu starpniecību raidstacijas mājaslapā rietumuradio.lv, kā arī radio sociālo tīklu kontos "Facebook", "Twitter" un "Youtube".