24. oktobrī Liepājā pirmo reizi būs iespējams noskatīties Liepājas teātra izrādi, kas šovasar tika īpaši veidota Valmieras vasaras teātra festivālam – Nila Saksa Konstantinova lugas "Vairs nevienu" iestudējumu, kas pievērš uzmanību pusaudžu pašnāvības tieksmēm. Nosaukums "Vairs nevienu" izskan kā novēlējums, lai neviens pusaudzis sev vairs nenodarītu pāri un lai vairs nebūtu neviena pašnāvībā zaudēta jaunieša Latvijā, portālu informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Izrāde veidota kā iespēja kopīgi meklēt veidus, lai mēs varētu ātrāk pamanīt grūtības un palīdzēt viens otram. Tā ved līdzi reālam dzīves notikumam vienā no Latvijas skolām, kur klases audzinātāja saņēmusi anonīmu pašnāvības vēstuli no kāda skolnieka. Iesaistoties profesionāļiem un arī pašiem klasesbiedriem, ātri kļūst skaidrs – neviens no mums nezina pareizos vārdus, bet svarīgs ir katrs mēģinājums runāt. Pat ja šis mēģinājums iesākumā var šķist neveikls, smags, sarežģīts vai varbūt pat nedaudz komisks…

Iestudējumu kopā ar aktieriem Karīnu Tatarinovu, Kintiju Stūri, Valtu Skuju veidojis režisors Dmitrijs Petrenko; tajā līdzās māksliniekiem piedalās arī lugas autors.

Izrāde festivāla laikā tika rādīta skolā, īpaši piemērojot tās telpas iestudējuma vajadzībām (scenogrāfs un kostīmu mākslinieks -8). Arī turpmāk izrādi plānots rādīt skolēniem, dodoties pie viņiem; savukārt 24. oktobrī vienīgo reizi izrādi iespējams apmeklēt ikvienam interesentam – tā notiks Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas telpās (Ausekļa iela 9), sākums pulksten 18.

"Režisors ar šīs izrādes pieeju trenē mūsu visu kopējās līdzatbildības muskuli, dodot līdzi arī praktisku "darba lapu", ko par jēdzīgu nodēvē arī psihoterapeits, kurš izrādē izspēlē pats savu psihoterapeita lomu un uzsver, ka svarīga ir ne tikai fiziskā, bet arī mentālā veselība. Un tā ir lielākā vērtība šim jauniestudējumam – ne tikai palīdzēt ieraudzīt un atpazīt citos melno caurumu vilkmi, bet arī nepalikt vienaldzīgam un iesaistīties. Ja kādam grūta ir ne tikai skolas soma, bet arī dzīve," pēc izrādes noskatīšanās festivālā rakstīja teātra kritiķe Kitija Balcare.

Izrādē skan arī komponistes Annas Fišeres mūzika.

Biļetes uz izrādi iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī elektroniski ŠEIT

Teātris un radošā komanda neiesaka izrādi skatītājiem, kas jaunāki par 14 gadiem.