Svētdien, 20.decembrī, pulksten 18 kafejnīcā “Darbnīca” ikviens aicināts uz uz grupas "Triānas parks" solistes Agneses Rakovskas kalendāra "MMXVI” atklāšanu.

"MMXVI” satur 12 autentiskas fotogrāfijas. Katra no tām atklāj autores vīziju par cilvēku, kā būtni ārpus laika. Katra no tām atklāj autores vīziju par cilvēku, kā būtni ārpus laika. Autore meklē tēlus, kas mēģina iznīcināt visu, kas ir laikmetīgs.

Process ir eksperimentāls, tas paralēli ir arī mēģinājums vienlaicīgi priekšplānā izvirzīt gan sievišķo, gan vīrišķo cilvēka izpausmi, tā radot androgīnus indivīdus bez dzimuma identitātes. Katru tēlu iemieso pati autore, kas ir arī visu tēlu vienīgā modele. Daļa fotogrāfiju iemūžinātas ar fotofilmas palīdzību, piešķirot bildei īpašu noskaņu.

Kalendārs ir Agneses Rakovskas pirmais mākslas projekts, kas nav saistīts ar mūziku un iezīmē mākslinieces radošās darbības citādo šķautni.

"Es vēlējos fotogrāfijā iemūžināt savas dvēseles portretu, jo dvēsele mums visiem cilvēkiem ir vienāda. Es spriedu, ka cilvēks ieraudzījis tādu attēlu ļoti viegli spēs ar to asociēties. Viņš sajutīs kaut ko sev tuvu, lai gan nezinās, kas tas īsti ir. Viņam liksies, ka bildei piemīt kas dvēselisks...

Fiziskā materija ir tā, kas mūs, cilvēkus, dala un atšķeļ vienu no otra. Mana vēlme protams ir utopiska – dvēsele ir ārpus laika un telpas, tāpēc man noteikti neizdosies to notvert fotogrāfijā. Dvēseles skaistums ir tas, ka tā ir nedalāma dzimumos, viengabalaina, totāla vienība, kas ir daļa no visa absolūtā. Neskatoties uz to, es centos radīt tēlus, atmetot nost visu, ko zinu par sevi kā personību. Es mēģināju iet virzienā, kurā vēlējos satikt sevi, kā metafizisku būtni un šis process bija ne tik daudz interesants, cik izaicinošs.

Mani kopš bērnības interesē pasaules mitoloģija un reliģijas artefakti. Projekta laikā es atskārtu, cik fascinējošs ir fakts, ka radīt, ko jaunu var tikai iznīcinot veco, tāpēc pats grūtākais bija kaut uz sekundi aizmirst visu, ko es atceros par sevi kā Agnesi Rakovsku, aizmirst visu, ko zinu par sevi, kā mirstīgu cilvēku."

Fotogrāfiju autore – Kristīne Madjare.