Šonedēļ paziņoti sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2019" ziemas balsojuma uzvarētāji un atklāts fināla balsojums. Līdz 30. janvāra pulksten 23.59 iespējams balsot par kultūras notikumiem, faktiem un darbiem deviņās kategorijās.


Uzvarētāji tiks noskaidroti svinīgajā balvas "Kilograms kultūras" pasniegšanas ceremonijā 15. februārī, ko tiešraidē varēs vērot portālā LSM.lv un LTV1 un klausīties LR1 un LR3 ēterā.


Lai nokļūtu pie fināla balsojuma nominantiem, Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas un LSM.lv žūrija izvirzīja savā redzējumā oriģinālākos un kvalitatīvākos aizvadītā gada Latvijas kultūras notikumus.


Trīs balsojumos – pavasara, rudens un ziemas – skatītāji un klausītāji varēja izvēlēties spilgtākos un būtiskākos Latvijas kultūras dzīves notikumus astoņās kategorijās.


Savukārt devītajā kategorijā – "Kultūrvieta" – visa aizvadītā gada garumā ikvienam bija iespēja izvirzīt savu iecienītāko kultūras baudīšanas vietu. Šogad no Rīgas pieteiktas septiņas, no Vidzemes – 17 kultūras baudīšanas vietas no Latgales – sešas, no Zemgales – četras, bet no Kurzemes – piecas, tajā skaitā kafejnīca "Darbnīca", kurai jāsacenšas gan ar jauno Ventspils koncertzāli "Latvija", gan Nenovērtēto lietu muzeju poligonā "Ķīvītes", Grobiņā.


No visiem reģioniem uzvarēt var tikai viena kultūrvieta – tā, kas būs saņēmusi lielāko atbalstu fināla balsojumā.


Nevienā citā kategorijā Liepājas kultūras dzīves notikumi nav iekļuvuši fināla balsojumā.


Žūrijā, kā ierasts, darbojas LTV, LR un LSM kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Anete Lesīte, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, kā arī LR3 – "Klasika" direktore Gunda Vaivode un žurnālisti Orests Silabriedis, Liene Jakovļeva, Justīne Savitska, Ilze Jansone un Toms Treibergs. Balvu atbalsta Rietumu bankas labdarības fonds.


Līdz 30. janvāra pulksten 23.59 par savu favorītu var balsot reizi dienā ŠEIT.