Pirmdien, 22.maijā, sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2023" Pavasara balsojums, kas būs aktīvs līdz 2.jūnija pulksten 23.59 sabiedrisko mediju portālā LSM. Balvas nominantus kopā desmit kategorijās skatītāji un klausītāji arī šogad varēs izvirzīt kopā trīs balsojumos – Pavasara, Rudens, Ziemas, informē VSIA Latvijas Televīzija satura komunikācijas vadītāja Ginta Martini.

"Kultūras pasākumu piedāvājumā atkal vērojama liela daudzveidība, un radošā enerģija pārpludina zināmas un jaunas kultūrvietas. Saskatāmas arī atšķirīgas tendences no iepriekšējiem balsojumiem, piemēram, kategorijā "Kino" īpaši bagāts piedāvājums ar jaunām latviešu filmām, no kurām lielākā daļa nevis izklaidē, bet risina pretrunīgas problēmas mūsu sabiedrībā. Tāpat jāmin, ka daudz biežāk notikumu sarakstos dažādās kategorijās ielaužas džeza mūzikas žanrs," norāda žūrijas pārstāve, LTV Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

Sabiedrisko mediju kultūras jomas profesionāļu žūrija Pavasara balsojumā izvirzījusi kandidātus desmit kategorijās – "Mūzika", "Kino", "Teātris", "Vizuālā māksla", "Literatūra", "Popkultūra", "Starts", "Mantojums", "Pārsteigums", "Notikums". No katras tikai vienu darbu, kas saņems lielāko sabiedrības atbalstu, izvirzīs fināla balsojumam. Balsot par favorītiem iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu e-pastu vai sociālo mediju profilu. Finālam izvirzītie darbi tiks paziņoti 5.jūnijā.

Liepāja šaja balsojumā pārstāvēta ar diviem kandidātiem. Tas ir Janas Egles dzejas krājums "Ledus debesis" un 31. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls.

Nobalsot var sabiedrisko mediju portālā LSM.